Jedyne takie „Folkowisko 2011” w połowie lipca w Gorajcu

0
fot. Archiwum

Folkowisko to wielokulturowy festiwal pogranicza polsko-ukraińskiego. Folkowisko to spotkanie pasjonatów kultury ludowej. Folkowisko to dwie noce zabaw i tańców oraz wiele atrakcji i przygód. Folkowisko to niezapomniany roztoczański klimat. Tegoroczna impreza „Folkowisko 2011”, która po raz kolejny odbędzie się w Gorajcu (gm. Cieszanów) w dniach od 15 do 17 lipca rozpocznie się od piątkowego „Wieczoru Opowiadaczy”, a jej najważniejszym punktem będzie sobotnia „Noc Folkowa”, w czasie której wystąpi m.in. zespół Żmije. Organizatorzy imprezy – Marcin i Marina Piotrowscy informują, że można już rezerwować karnety na tę trzydniową folkową ucztę.

Folkowisko w Gorajcu organizowane jest od kilku lat. Skromne, nieformalne spotkania miłośników kultury ludowej sprzed kilku lat, przerodziły się w tym roku w ogromne folkowe przedsięwzięcie. – Mam nadzieję, że sobie jakoś z tym poradzimy, bo przez te trzy lipcowe dni liczba mieszkańców Gorajca praktycznie się podwoi. Przez ten czas chcemy wraz z innymi miłośnikami Roztocza badać najpiękniejsze miejsca naszego regionu. Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Ciągle pracujemy także nad nowymi pomysłami dotyczącymi tegorocznego folkowiska – zapowiada Marcin Piotrowski, organizator imprezy.

Piątkowy „Wieczór Opowiadaczy” czyli noc opowieści, baśni i historii podróżniczych otworzy dr Marek Wisniewski, pasjonat i miłośnik Roztocza z Horyńca-Zdroju. Swoją gawędą wprowadzi słuchaczy w roztoczański klimat. Później będzie można posłuchać także m.in. Dziadka Olka i Jurija Cymbała z Zaporoża. W ten wieczór nie zabraknie także muzyki – największe przeboje współczesnego folku i muzyki biesiadnej zaprezentuje zespół Salsa. Sobotę uczestnicy folkowiska spędzą  pod znakiem aktywnego wypoczynku – do obejrzenia w najbliższej okolicy jest naprawdę wiele. A wieczorem znowu zabawa – podczas „Nocy Folkowej” zagra m.in. zespół Żmije. Ostatni dzień – typowo wypoczynkowy – rozpocząć będzie można od porannej mszy w miejscowej cerkwi.

Nasz portal objął to niezwykle, ciekawe spotkanie folkowe swoim patronatem medialnym.

Wszelkie informacje na temat FOLKOWISKA 2011 można znaleźć na stronie www.roztocze-gorajec.com

Grupa Folkowisko 2011 na FACEBOOK’U.

Gorajec (w latach 1977-1981 Dąbrowa) – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w gminie Cieszanów, nad potokiem Gnojnik na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Pierwsze ślady osadnictwa na terenie Gorajca pochodzą z czasów neolitu. Przed II wojną światową wieś zamieszkiwali głównie Ukraińcy. W latach 1944-1947 mieszkańców wsi narodowości ukraińskiej wysiedlono, a wieś spalono. We wsi znajduje się drewniana cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia NMP, jedna z najstarszych w Polsce, wzniesiona w 1586. W ostatnich dniach do cerkwi po długiej przerwie powrócił zabytkowy XVII-wieczny ikonostas.

Galeria organizatora


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here