„Talenty” z powiatu lubaczowskiego z wizytą w Warszawie dzięki wsparciu PBS Lubaczów

0

fot. TRL Lubaczów

Dzięki uczestnictwu w projekcie „Talent Powiatu Lubaczowskiego” grupa młodzieży mogła zwiedzić Warszawę. Zwiedzanie Sejmu RP wraz z posłem Piotrem Tomańskim, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i sens filmowy w kinie 5D – to główne atrakcje pobytu w stolicy, który dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka rozpoczęła się wyjazdem o wczesnych godzinach porannych. Od samego początku uczestnikom towarzyszył mikrofon Twojego Radia Lubaczów i kamera Młodzieżowej Telewizji Internetowej lubaczow.tv. Pierwszym punktem pobytu w Warszawie było zwiedzanie Sejmu RP. Przewodnikiem do sejmowych korytarzach był poseł PO Piotr Tomański. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele sejmowych miejsc niedostępnych na co dzień dla odwiedzających. Dzięki przerwie obiadowej spędzonej w restauracji sejmowej, młodzież zobaczyła znanych z telewizji parlamentarzystów w codziennych sytuacjach – „posłanka PO Agnieszka Pomaska zbiła talerz z knedlami, a wicemarszałek Wenderlich z SLD płacił drobnymi za obiad”.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Muzeum to jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX wieku.

Ostatnim „rozrywkowym” akcentem pobytu w stolicy był sens filmowy „Tsunami” w kinie 5D. Ogromny trójwymiarowy obraz, niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe oraz realne odczucia „wody i wiatru” na długo pozostaną w pamięci.

Wycieczkę do stolicy zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie. Głównym sponsorem wycieczki był Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Uczestników wsparła także firma przewozowa Zbigniewa Stachów oraz Państwo Rejman z NZOL w Podemszczyźnie.

Wycieczkowa galeria Twojego Radia Lubaczów.

Relacja z wycieczki w Młodzieżowej Telewizji Internetowej.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here