Rynasiewicz: Nie ma opóźnień przy budowie przejścia w Budomierzu

0
fot. Erbud

„Przejście z Ukrainą w Budomierzu już w założeniach miało być oddane w 2013 roku, stąd nie można mówić o żadnych opóźnieniach w pracach przy jego budowie.” Tak twierdzi poseł Zbigniew Ryniasiewicz z PO, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Pod znakiem zapytania natomiast stoi uruchomienie przed EURO 2012 specjalnego pasa na nowobudowanym przejściu – dodał gość Radia Rzeszów.

Na całość inwestycji – za którą odpowiada Wojewoda Podkarpacki – wyasygnowano dotąd 30 milionów złotych. Mają być też uruchomione dodatkowe środki – podkreślił poseł Rynasiewicz.

Z kolei – według gościa Radia Rzeszów – w żadnym stopniu nie jest zagrożona budowa podkarpackiego odcinka autostrady A-4. Są co prawda pewne opóźnienia – szczególnie na odcinku między Rzeszowem a Jarosławiem – ale wynikają z uzgodnień środowiskowych. „Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, żeby potem nie wyszły dodatkowe, kosztowne problemy. Ważniejsza jest jakość od terminu – spuentował szef sejmowej komisji infrastruktury. Sam jednak ma nadzieję, że podczas EURO 2012 będzie można autostradą A 4 przejechać z Rzeszowa do Lwowa.

Źródło: Polskie Radio Rzeszów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here