Horyniec-Zdrój znalazł partnera na Ukrainie

0

fot. UG Horyniec-Zdrój

Ryszard Urban, wójt gminy Horyniec-Zdrój wraz ze swoim zastępcą odwiedził w miniony piątek miejscowość Morszyn na Ukrainie, gdzie spotkał się m.in. z tamtejszymi władzami lokalnymi. To spotkanie to pierwszy krok do nawiązania szerszej współpracy obu miejscowości, które w przyszłości chcą razem aplikować o unijne środki w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.

Kolejnym krokiem mają być uchwały rad obu miejscowości, które pozwolą na formalne podpisanie umowy o partnerstwie. Władze Horyńca-Zdroju liczą, że dzięki temu partnerstwu uda się przeprowadzić rewitalizacje parku w centrum Horyńca przy dużym, bo aż 90 % dofinansowaniu. Horynieckiej delegacji towarzyszyła Małgorzata Majka-Onyszkiewicz, przedstawicielka Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Na miejscu obecny był także przedstawiciel Lwowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Morszyn jest kurortem, w którym podobnie jak w Horyńcu-Zdroju znajdują się wiele sanatoriów. W miasteczku są dwa jeziora (jedno leśne, które utworzyło się w sposób naturalny, drugie stworzone sztucznie). Morszyn posiada złoża także złoża wód mineralnych.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here