Lubaczowscy licealiści wśród laureatów Konkursu Języka Angielskiego PWSZ w Zamościu

0
fot. PWSZ Zamość

Karolina Abramowicz i Joanna Dorota, uczennice lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego znalazły się wśród laureatów Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

„Congratulations” – takie słowa usłyszały obie uczennice podczas finału Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w poniedziałek 4 kwietnia br. Karolina zdobywając 42 punkty zajęła drugie miejsce w konkursie, a Joanna z 39 punktami była czwarta.

Swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim, zdolności komunikowania się, bogactwa słownictwa oraz poprawności gramatycznej sprawdziło 19. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy potwierdzające udział w finale, natomiast dziesięciu laureatów z najwyższą punktacją otrzymało pisemne zapewnienie Rektora o przyjęciu na studia w PWSZ (po zdaniu matury). Dla najlepszych trzech osób uczelnia przygotowała wartościowe nagrody.

Zwyciężczynią Konkursu Języka Angielskiego została Aleksandra Sokolova ze Szkoły nr 3 we Włodzimierzu Wołyńskim. Kolejne miejsca zajęły: Karolina Abramowicz z LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie i Agnieszka Kamińska z III LO im. C. K. Norwida w Zamościu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here