ZS Lubaczów bogatsze o interaktywny zestaw naukowy Fundacji NBP

0
fot. Fundacja NBP

Fundacja Narodowego Banku Polskiego ufundowała 100 interaktywnych zestawów do nauki podstaw przedsiębiorczości dla stu szkół ponadgimnazjalnych. W zestawy składające się z tablicy interaktywnej i projektora zostały wyposażone placówki z pięciu województw o najniższym w Polsce średnim PKB. Wśród obdarowanych znalazł się Zespół Szkół w Lubaczowie.

Sprzęt, który otrzymały szkoły z woj. podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, to duża pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ułatwiająca przyswajanie wiedzy przez uczniów. Dzięki niej lekcje staną się ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

− Cieszymy się, że możemy pomagać polskiej oświacie, aby nauczała w sposób nowoczesny i ciekawy. Ta inwestycja może zwrócić się wielokrotnie, bo jak pokazują badania, wiedza ekonomiczna przekłada się na jakość życia – im większa wiedza, tym większe szanse na zawodowy sukces. Dlatego jednym z celów NBP jest edukacja ekonomiczna. Na działaniach edukacyjnych skupia się też Fundacja NBP – mówi profesor Alojzy Nowak z Rady Fundacji, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Tablica interaktywna umożliwia wykorzystywanie podczas zajęć lekcyjnych internetu i  programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji. Oprogramowanie tablicy zawiera aplikacje i narzędzia do prezentacji materiału edukacyjnego w sposób nowoczesny, ciekawy i interaktywny. Ponadto nauczyciel ma lepszy kontakt z klasą, ponieważ podczas zajęć stoi przy tablicy interaktywnej, a nie przy komputerze.

W województwie podkarpackim Kuratorium Oświaty wytypowało 20 szkół, w których zakończył się montaż tego nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Są to m.in. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, Zespół Szkół w Lubaczowie, a także dwie szkoły poszkodowane przez powódź: Zespół Szkół w Gorzycach i Zespół Szkół nr 3 w Jaśle. Szczegółowy wykaz szkół w załączeniu.

Fundacja Narodowego Banku Polskiego zapewnia wszystkim szkołom bezpłatny montaż i konfigurację zestawu oraz szkolenie dla nauczycieli obsługujących sprzęt oraz licencje do korzystania z dostarczonego oprogramowania. Ponadto każda z wytypowanych przez Kuratoria Oświaty szkół otrzyma nieodpłatnie od Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP komputerowy program „Lekcja ekonomii”.

− Nauczycielom i uczniom, życzę, aby ten sprzęt służył jak najdoskonalej uatrakcyjniając zajęcia – dodaje profesor Alojzy Nowak, członek Rady Fundacji NBP. − Mam nadzieję, że dzięki tym pomocom nauka ekonomii stanie się łatwiejsza.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here