Lubaczów: Zmiany w Miejskim Ośrodku Sportu – ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora

25
Rozgrywki ALPS organizowane przez MOS

Burmistrz Miasta Lubaczowa Maria Magoń ogłosiła nabór na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu. Dotychczasowy dyrektor Andrzej Wójciak, który kieruje MOS-em od października 1996 roku, z końcem kwietnia przestanie pełnić dyrektorskie obowiązki.

Chętni do objęcia stanowiska muszą złożyć wymagane dokumenty do 30. marca br. Osoby spełniające wymagania formalne (m.in. wyższe wykształcenie, znajomość co najmniej jednego języka obcego, 5-cio letni staż pracy czy niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie) komisja konkursowa zaprosi na rozmowę kwalifikacyjne. Nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać jeszcze w kwietniu. W tegorocznym budżecie Lubaczowa na działalność instytucji kultury fizycznej zapisano ponad 270 tysięcy złotych. Przy MOS działają m.in. sekcje: piłki nożnej, karate tradycyjnego, lekkiej atletyki, siatkówki, piłki koszykowej i piłki ręcznej.

Dodatkowymi atutami kandydatów będą:

a) znajomość zasad funkcjonowania jednostek budżetowych oraz znajomość przepisów z obszaru działania Ośrodka, w tym ustaw: o kulturze fizycznej, prawo zamówień publicznych, finansach publicznych, samorządzie gminnym, pracownikach samorządowych, kodeks pracy,

b) dobra znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego,
c) umiejętność organizowania pracy, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista,

d)   dobry stan zdrowia, pozwalający na wykonywanie pracy na stanowisku kierowniczym,

e) przedstawić koncepcję funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu uwzględniającą zarządzanie jednostką oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych, mających na celu zaspokajanie potrzeb mieszkańców Lubaczowa.

f) cechy osobowości: sumienność i staranność, odpowiedzialność, umiejętność kierowania pracą w zespole, samodzielność myślenia i działania, dyspozycyjność,

g) komunikatywność oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Szczegółowe informacje na stronie www.bip.lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

25 komentarze

 1. chciałabym zauwazyc ze podobnie jest w mdk-u dyrektor ma cały etat w szkole podstawowej nr 2 i jednoczesnie w miejskim domu kultury, a to troche nie realne byc w 2 miejscach jednoczesnie , wiec jak juz sie ktos za cos zabiera to niech bierze pod uwage wszystkie jednostki a nie za jedna .

 2. do unike!

  może poczekaj chwile?
  co innego etat nauczycielski a co innego dwa stanowiska kierownicze!

  A oprócz tego skąd wiesz że ma cały etat w szkole?szczerze wątpie w to ale chciałbym żebyś mi odpowiedział a ja sobie to sprawdze.

 3. Niech mi ktoś wytłumaczy czym różnią dwa stanowiska i jakie są obowiązki takich osób: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie? Nie można połączyć tych dwóch stanowisk w jedno ?
  Dla mnie to niepotrzebne tworzenie dodatkowych, niepotrzebnych miejsc w i tak rozdmuchanej administracji.

 4. Wierzcie mi, że na stanowisku Dyrektora MOS jest co robić i jak najbardziej to stanowisko jest potrzebne i 1 etat. Trzeba tylko chcieć robić. Wam się wydaje, że tam nie ma co robić bo przez ostatnie lata nic nie było robione.

 5. Pan Kindrat jest dyrektorem wybranym w konkursie, a nie jakimś skumotrzonym pociotkiem szwagra! To, że jakaś szkoła chce go dodatkowo zatrudniać, chyba dobrze świadczy o jego kwalifikacjach. Powszechnie wiadomo, że jest świetnym chórmistrzem, muzykiem i pedagogiem. Kwestia, czy dorabiając w szkole nie zaniedbuje dyrektorskich obowiązków i czy godzi się na to jego zwierzchnik (burmistrz). Ale o zaniedbywaniu obowiązków nikt nie słyszał. Więc o co ta zadyma? @unike, ochłoń, bo twoich wywodów nie da się zrozumieć.

 6. nie kwestionuje tego … ale jak ma byc w mdk a go nie ma bo jest w szkole to chyba jest cos nie halo … a wy wszyscy tak bardzo musicie lubic pania burmistrz ze jej tak w tylek wcchodzicie>widac ze wypowiadaja sie tu sami fani Pani burmistrz, ktorzy nie maja pojecia jaki jest budzet naszego miasta a przez zatrudnienie nowego dyrektora wcale go nie naprawi tylko pogorszy , poniewaz obecny dyrektor mosu nie ma calego etatu a nowy dyrektor nie bedzie pracowal 8 h dziennie za 1400 zł ,,, tak wiec jak juz ktos chce cos zrobic to niech to przemysli i bierze pod uwage wszystkie za i przeciw …

 7. unike , chyba się znamy , jesteś niepowtarzalny ( poprzednio „leser” ?) , powiedz mi czy lepiej nic nie robić za 1400 zł , czy zapieprzać za 2500 zł.
  PS. Dlaczego jesteś taki zacietrzewiony , czy wybór Pani Magoń na Burmistrza zachwiał Twoją karierą ?

 8. Sympatia bądź nie do P. Burmistrz nie ma tu nic do rzeczy. I jakieś ogólnikowe wzmianki o budżecie miasta też. To taka lepperiada moim zdaniem. Jeśli MOS ma działać to musi być dyrektor na etacie i przyzwoicie opłacany. Z niewolnika nie ma pracownika, chyba o tym wiesz kochany(a) @unike.

 9. tak sie sklada ze w porownaniu do pracowników z UM , ktorzy czy chca czy nie chca musza byc fanami pani burmistrz bo boja sie o swoja ” karierE” , tak ja i moja praca nie jest i nie bedzie od niej uzalezniona… a w calej sprawie chodzi mitylko o to ,ze ratowanie budzetu w taki sposob tylko go pogarsza … ale zobaczymy z kwietniu kiedy wszystko sie rozstrzygnie i uczonych magistrów wybiorą dyrektora .

 10. Czytam komentarze u i muszę sie zgodzić z unike po co dyrektor w mos-ie na caly etat, dotychczas był na pół etatu i wystarczyło, a teraz będzie na cały i uważacie że coś się zmieni, śmiem twierdzić że nic, bo żeby coś robić trzeba mieć jakąś bazę i w to obecnie trzeba inwestować a nie w etaty. Stadion to obraz nędzy i rozpaczy. Wspomnę tylko że od początku kadencji w UM przybyło już 2 nowych kierowników, a teraz nowy Dyrektor a podobno budżet kruchy. Zresztą patrząc na przetargi na inwestycje mamy dziś już prawie koniec marca, a jak na razie ogłoszono i może rozstrzygnięto przetarg na kawałek chodnika na Chrobrego a co z resztą potrzebnych inwestycji…. cicho sza niestety.

 11. Niezły numer, patrząc na konkurs, to raczej juz wybrany jest dyrektor.
  Bowiem czy jest ktoś kto zna:
  – znajomość zasad funkcjonowania jednostek budżetowych
  – znajomość przepisów z obszaru działania Ośrodka, w tym ustaw:
  – o kulturze fizycznej,
  – prawo zamówień publicznych,
  – finansach publicznych,
  – samorządzie gminnym,
  – pracownikach samorządowych,
  – kodeks pracy,
  Ciekawe czy ktoś to zna, czy chodzi, żeby wykosić inne niz jedyna słuszna kandydatury ?

  A co obejmuje pakiet biurowy ?
  b) dobra znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego,

  No i jak mam wystartować 🙂

 12. Można było jeszcze dopisać, że „dobra znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego” – potwierdzona certyfikatem przez wyznaczonego pracownika UM po przeprowadzeniu odpowiedniego egzaminu organizowanego w lutym każdego roku. ;-0

 13. Niektórzy wypowiadają się, a jak czytam nie mają pojęcia o tym co się dzieje. Łatwo jest tylko krytykować i spekulować. Właśnie przez takich ludzi w Lubaczowie nic się nie dzieje. Co zrobiliście jeden z drugim dla tego miasta?

  Owszem w Lubaczowie nie ma konkretnej bazy sportowej, sama się nie wybuduje, to nie jest takie proste, na to trzeba pieniędzy i chęci, dlatego właśnie Pani Burmistrz chce to zmienić , dlatego ogłosiła konkurs, potrzebuje takiego dyrektora MOS-u, który zrobi przewrót, potrzebuje takiego człowieka który się na tym zna, który ma pojęcie o sporcie i ruchu. Według jak tu czytam krisa, nauczyciel wychowania fizycznego nie ma pojęcia o sporcie hehehe, a kto ma pojęcie, prawnik, a może sprzedawca butów? Fakt w naszym mieście nie docenia się wuefisty, bo to tylko wuefista, wcale się nie dziwię, większość pokończyła studia w pobliskim mieście , nie wiedząc jak i kiedy, ślizgając się, ale wierzę, że są tacy którzy mają pojęcie. W jaki sposób prawnik – ekonomista doradzi laikowi, który przyjdzie do niego i zapyta o znalezienie odpowiedniego dla niego cyklu treningowego? Nie wyobrażam sobie tego.

  W Lubaczowie jest mnóstwo możliwości, do tej pory nic się nie działo, czas to zmienić. Uważam, że nasza Pani Burmistrz to zrobi, otoczy się ludźmi młodymi , mądrymi i z pomysłami. Powinniśmy ją wspierać, a nie krytykować.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here