Hakowicze z Oleszyc przekazali maskotki dzieciom z Domu Dziecka i szpitala

0
fot. ZS Oleszyce

Przedstawiciele grupy „Hakowiczów” z Zespołu Szkół w Oleszycach biorących udział w IV edycji programu „Mam haka na raka” w połowie lutego udali się do Domu Dziecka w Nowej Grobli, gdzie najmłodszym mieszkańcom przekazali maskotki zebrane podczas sesji organizowanej w szkole w ramach tej akcji. Tego samego dnia wysłali także wielką paczkę z maskotkami do Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Ostatnie pluszaki trafiły w miniony piątek na Oddział Dziecięcy lubaczowskiego szpitala.

Uczniowie Zespołu Szkół w Oleszycach jako jedyni z powiatu lubaczowskiego przyłączyli się do ogólnopolskiego programu programem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Istotą „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Dzięki realizowanym akcjom młodzi ludzie mogą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych – mogą sprawić, że dorośli przestaną uciekać od problemu, a zamiast tego zaczną zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią profilaktykę.Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here