Diecezjalne Mistrzostwa KSM w Lubaczowie

2
fot. konkatedra.lubaczow.pl

W sobotę (26.02 br.) w hali Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży w piłce siatkowej i tenisie stołowym. Diecezjalne zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski KSM, które odbędą się w dniach od 18 do 20 marca w Hajnówce w Diecezji Drohiczyńskiej.

W Mistrzostwach wzięło udział 235 zawodników z 17 parafii: św. Stanisława BM oraz św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, Baszni Dolnej, Łukawca, Cieszanowa, Młodowa, Biszczy, Górecka Kościelnego, Lipska k/Narola, Narola, Dąbrowicy, Miączyna, Łaszczowa, Frampola, Grabowca oraz z parafii św. Jerzego i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. W kategorii piłki siatkowej rywalizowało 12 drużyn żeńskich i 10 męskich. Najlepszą drużyną w kategorii żeńskiej okazała się KSM przy par. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej, przed KSM „Źródło” przy par. św. Stanisława BM w Lubaczowie i oddziałem KSM z Grabowca. Wśród mężczyzna dominował KSM „Źródło” przy par. św. Stanisława BM w Lubaczowie przed oddziałem KSM z parafii Dąbrowica i drużyną z Młodowa.

Rozgrywki tenisa stołowego chłopców i dziewcząt odbyły się w trzech kategoriach: gimnazjum, szkół średnich i Open do lat 30. Łącznie uczestniczyło w nich 68 zawodników i zawodników. Zwycięskie drużyny piłki siatkowej oraz po dwóch zawodników w tenisa stołowego z każdej kategorii zakwalifikowały się do wyjazdu na Ogólnopolskie Mistrzostwa KSM w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym.


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here