Horyniec-Zdrój: Seminarium Klastra Zdrowie i Turystyka

0
fot. Uzdrowisko Horyniec

W dniu 14. lutego br. w Domu Zdrojowym „Uzdrowiska Horyniec” odbyło się Seminarium Informacyjno-Promocyjne Klastra. Program spotkania obejmował dwie części. Pierwsza, poświęcona promocji klasteringu, również w odniesieniu do Innowacyjnego Klastra Zdrowie i Turystyka ,,Uzdrowiska Perły Polski Wschodniej”, natomiast w drugiej przeprowadzono dyskusję na temat możliwości innowacyjnego rozwoju podmiotów klastra IKZiT metodą zogniskowanego wywiadu grupowego.

Klastra Uzdrowiska Perły Polski Wschodniej realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Służy rozwojowi makroregionu Polski Wschodniej poprzez wykorzystanie potencjałów przedsiębiorstw, miejscowości i gmin uzdrowiskowych dzięki konkurencyjnej współpracy (kooperencji). Konkurencyjna współpraca podmiotów w ramach klastra, dzięki efektowi synergicznemu ułatwia im dostęp do zasobów (materiałów, usług, technologii i informacji), pozwala na wzajemne uzupełniania się w realizacji określonych funkcji, pomaga w uczeniu się a także przyczynia się do wzrostu konkurencyjności, innowacyjności i prestiżu podmiotów klastrowych.

W klastrze Uzdowiska Perły Polski Wschodniej – Wschód współpracuje 27 podmiotów w tym przedsiębiorstwa uzdrowiskowe, gminy uzdrowiskowe, uczelnie wyższe i podmioty okołobiznesowe.Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here