Lubaczów: Delicja Cieszanów mistrzem ALPS sezonu 2010/2011

4
fot. elubaczow.com

Po kilkumiesięcznych wzmaganiach dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie. Najlepszą drużyną sezonu 2010/2011 okazała się Delicja Cieszanów, która po bardzo zaciętym i wyrównanym finałowym spotkaniu pokonała 3-2 wieloletniego rywala Sanitex Lubaczów. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Dąbrowy, a tuż za podium znaleźli się młodzi zawodnicy MOS Lubaczów.

Po rozegraniu dwudziestu ośmiu meczy sezonu zasadniczego popularnej w Lubaczowie „amatorki”, w miniony weekend przyszedł czas na rundę finałową. W sobotę o miejsca 5-8 walczyły zespoły: Jar Dachnów, Czarni II Oleszyce, Nauczyciele i Pro-Gress Lubaczów. W niedzielę na parkiecie zmierzyły się najlepsze cztery zespoły rundy zasadniczej: Delicja Cieszanów, Sanitex Lubaczów, Dąbrowa i MOS Lubaczów. Po zakończeniu sportowych wzmagań (wyniki poniżej) przyszedł czas na uroczyste rozdanie pucharów, nagród i dyplomów.

Końcowa tabela sezonu 2010/2011:

I miejsce – Delicja Cieszanów
II miejsce – Sanitex Lubaczów
III miejsce – Dąbrowa
IV miejsce – MOS Lubaczów
V miejsce – Jar- Dachnów
VI miejsce – Czarni Oleszyce II
VII miejsce – Nauczyciele
VIII miejsce – Pro-gress

Wszystkie zespoły otrzymały także nagrody rzeczowe w postaci piłek ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Uczestnicy chwalili sobie fakt istnienia ligi, możliwość spędzenia wolnego czasu w formie aktywnej oraz sprawdzenia się w rywalizacji sportowej, tym bardziej iż liga z zasięgu powiatowego nabrała rangi zawodów regionalnych. Zespoły podziękowały za organizację zawodów i zadeklarowały chęć udziału w lidze w latach następnych.

Wyniki sobotnich spotkań:
Nauczyciele – Czarni II 0-3
Jar Dachnów – Pro-gress 3-0

Mecz o V miejsce
Jar-Dachnów -Czarni II 3-1

Mecz o VII miejsce
Nauczyciele – Pro-gress 3:0

Wyniki niedzielnych spotkań:
Sanitex – MOS Lubaczów 3-1
Delicja – Dąbrowa 3-0

Mecz o III miejsce
Dąbrowa – MOS Lubaczów 3-1

Mecz o I miejsce
Delicja – Sanitex 3-2


4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here