ŻP, Cieszanów: Nieracjonalne marzenia burmistrza czy nadgorliwość radnych?

3
fot. życie Podkarpackie

Na wniosek czwórki radnych Miasta i Gminy Cieszanów zwołano nadzwyczajną sesję rady. Radni sprzeciwili się planom burmistrza, który zamierza w przeciągu kilku lat przebudować kotłownie przy wszystkich gminnych budynkach. – Nie widzimy najmniejszej racjonalnej przesłanki, by poprzeć ten pomysł – mówią radni.

Pismo zwołujące radę podpisali: Wojciech Broź, Edward Dziaduła, Zygmunt Lesieczka, Janina Kądziołka. Cała czwórka sprzeciwia się nowemu pomysłowi burmistrza Zdzisława Zadwornego, który chce przebudować kotłownie gazowe przy urzędzie i szkołach na takie, w których pali się zrębkami. – Przysłuchiwaliśmy się dokładnie argumentom burmistrza, który podpierał się ekspertami. Nie przekonał nas – mówi W. Broź.

Burmistrz i radni go popierający twierdzą, że przebudowa kotłowni jest konieczna, bo są zbyt wysokie ceny gazu. Nowa kotłownia mogłaby ten problem rozwiązać, gdyż ceny zrębków są niemal o połowę niższe. Ale zdaniem radnych opozycyjnych to dopiero początek problemów gminy. – Zrębki mają słabą wartość energetyczną. Trzeba tego kupić dużo, a nikt nam nie powiedział gdzie będziemy się w nie zaopatrywać. Władze szybko więc przerzucą się na droższe paliwo i cała zamiana kotłowni będzie tylko obrotem pieniędzy, a nie oszczędnościami – uważa E. Dziaduła.

Więcej na ten temat przeczytasz w bieżącym wydaniu Życia Podkarpackiego.

Źródło: www.zycie.pl

3 komentarze

  1. ci panowie i ta pani jak zawsze od zawsze nie nadaja sie i nie nadawali na radnych a szczegolnie pan broź ktory nie tylko na radnego ale i na nauczyciela wu-f sie nie nadaje .
    a Panu panie burmistrzu zycze wszystkiego najlepszego i oby tak dalej rozwijal pan gmine

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here