Siatkówka: Czarni Oleszyce spadają do czwartej ligi

2
fot. czarnioleszyce.pl

Trzecioligowi siatkarze Czarnch Oleszyce przegrali w sobotę 0-3 z Sanem Lesko ostatni mecz rundy zasadniczej, tym samym uplasowali się na samym końcu tabeli i przyszłym sezonie zagrają w niższej klasie rozgrywkowej. Obecny sezon nie przebiegał po myśli zespołu z Oleszyc. Przed sezonem drużynę opuściło kilku zawodników, a ci co pozostali ze względu na naukę bądź prace nie mogli stale uczestniczyć w treningach. Brak odpowiedniego przygotowania do sezonu oraz częste braki kadrowe to główne przyczyny spadku w oczach samej drużyny.

Jeszcze dwa lata temu Czarni walczyli w drugoligowych barażach. Rok temu musieli już walczyć o utrzymanie w trzeciej lidze. Wtedy ta sztuka im się udała. W tym sezonie punktów jednak zabrakło i drużyna z Oleszyc bezpośrednio spadła z ligi po rundzie zasadniczej. Zespoły z Mielca i Sanoka powalczą w barażach o utrzymanie.

– Główne przyczyny tak słabej dyspozycji w obecnym sezonie są nam znane. Przewidywaliśmy, że obecny sezon może być najtrudniejszy w historii i po dziesięciu latach gry w trzeciej lidze spadliśmy klasę niżej. W najbliższym czasie Zarząd Klubu szczegółowo przeanalizuje miniony sezon i z pewnością podejmie działania mające na celu zmianę zaistniałej sytuacji. Chcemy postawić na szkolenie młodzieży, siatkówka seniorska zejdzie na drugi plan – zapowiada Piotr Hulak, Prezes Klubu z Oleszyc.

SSPS GB Komp Czarni Oleszyce – UKS San Lesko 0:3 (21:25, 14:25, 23:25)

Czarni: Dworak, Hulak ,Pracało, Nieckarz, Kasprzyk, Ozga i Gliniak (libero)2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here