Samorządowcy z powiatu lubaczowskiego spotkali się u Marszałka

13
fot.Urząd Marszałkowski

W środę 2 lutego 2011 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta spotkał się z konwentem wójtów i burmistrzów powiatu lubaczowskiego. W spotkaniu uczestniczyła również Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar. Konwentowi przewodniczył Józef Michalik starosta lubaczowski. Obecny był również starosta powiatu jarosławskiego Jerzy Batycki oraz przedstawiciele regionalnych mediów.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta planuje kolejne spotkania konwentów wójtów i burmistrzów powiatów województwa podkarpackiego. Podczas tych spotkań przedstawiciele samorządów województwa podkarpackiego będą omawiać sprawy istotne dla rozwoju regionu oraz dla współpracy pomiędzy samorządami województwa podkarpackiego.

Marszałek Mirosław Karapyta wspomniał o utworzonym pod koniec stycznia 2011 roku Klubie Polski Wschodniej, którego zadaniem jest nie tylko integracja środowisk polonijnych w Brukseli, ale również będzie doskonałym narzędziem do realizacji zadań promocyjnych regionów tworzących Dom Polski Wschodniej.

„W kwietniu w Parlamencie Europejskim będzie podawana kiełbasa od „Szarka”. Planujemy również promocję innych tradycyjnych wyrobów z naszego regionu np. produktów z Zakładu „Górno”” – mówił Marszałek Mirosław Karapyta.

„Zarząd Województwa Podkarpackiego planuje otworzyć sklep z podkarpacką żywnością ze stałą dostawą, a także wdrożyć system promocji sieci sklepów, które sprzedawałyby zdrową żywność” – mówił Lucjan Kuźniar. „Zarząd chce ułatwić samorządom sięganie po fundusze unijne. Podpowiemy jak przygotować projekty i pomożemy w ich realizacji” – kontynuował Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Przedstawił także koncepcję gospodarki odpadami w województwie podkarpackim. Projekt polega na utworzeniu sortowni odpadów na terenie wszystkich powiatów na Podkarpaciu. Dzięki temu odpady mogłyby zostać ponownie wykorzystane w procesie recyklingu, co pozwoliłoby zrezygnować z korzystania ze szkodliwych dla środowiska wysypisk śmieci.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska mówiła m.in. o współpracy z organizacjami pozarządowymi i jak ważne jest aby instytucje te były na bieżąco informowane o możliwościach korzystania z funduszy unijnych.

Przedstawiciele samorządów powiatu lubaczowskiego zadawali przedstawicielom Zarządu Województwa Podkarpackiego pytania dotyczące m.in. infrastruktury drogowej, edukacji, inwestycji sportowych a także mecenatu kulturalnego. Na pytania wójtów i burmistrzów odpowiadali również Zastępca Dyrektora Departamentu Dróg i Transportu Jan Lech, oraz Zastępca Dyrektora podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Kazimierz Surmacz.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego


13 komentarze

 1. Fajna inicjatywa marszałka, podoba mi się. Kontakt między samorządami jest konieczny, inaczej powstają niedomówienia i zadrażnienia (że przypomnę wypowiedzi ostatnich władców Lubaczowa o pójściu „na wojnę” z marszałkiem, bo nie „przydziela” pieniędzy na miejskie projekty).

 2. Zupełnie mi obojętne, jak wyglądam w Twoich oczach. Kompleksów na szczęście nie posiadam i nie doszukuję się ich u innych. Fakty pozostają jednak faktami i mam nadzieję, że nowa władza ma większą wyobraźnię niż poprzednia (przepraszam anonima o nicku „heh;p” że znowu użyłem słowa „poprzednia”).

 3. Toja ja myśle że kwestia kilku miesięcy i bedą efekty pracy nowych władz, jak ktoś jest blisko tego to wie jak już wygląda praca w UM i co się zmięniło, współpraca i gonienie do roboty innych kierowników różnych jednostek bo do tej pory( za poprzedniej władzy) mieli luz blus ale na szczęscie te czasy minęły.
  Nie chce podawać nazwisk i konkretnych spraw ale wiem co pisze.

 4. Nie chcę być złośliwy, ale:

  – ogrodzenie na cmentarzu – nie wiem czy będzie bo z tego co słyszałem Pani burmistrz dopiero przymierza się do składania wniosku o dotację,
  – rynek – to akurat zasługa władz poprzedniej kadencji
  – rekultywacja wysypiska – to akurat zasługa władz poprzedniej kadencji
  – sortownia – dokoptowane do punktu wyżej – daj boże żeby wypaliło

 5. Tom

  – ogrodzenie bedzie zrobione
  – rynek tylko formalności były załatwiona i to nie do końca, dobrze rozporządzić pieniędzmi to też sztuka gdzie poprzednie władze miały z tym problemy
  – rekultywacja – jaki poprzednich władz? jeśli o to chodzi na to nawet teraz nie ma pieniędzy ale się znajdą!
  – sortownia – pomysł nowych władz. Jakbyś był na zebraniu przedwyborczym to byś wiedział że Szaj był przeciw temu.

 6. Widzę, że Twoja „!!!” wiedza co do poprzednich rządów jest bardzo dokładna.

  Ja posiłkuję się tylko oficjalnymi informacjami… a tu wyczytałem, że :
  „W dniu 22 stycznia br. Marszałek Województwa Podkarpackiego poinformował, że złożony przez miasto Lubaczów wniosek o dofinansowanie (…) projektu pn. : “Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych wmieście Lubaczów” został wybrany do dofinansowania. Dofinansowanie to wyniesie ok. 84% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
  News ze stycznia 2010 roku.
  Link: http://lubaczow.pl/go.php/aktualnosci/art1448.html
  Nie przypominam sobie, żeby wtedy burmistrzem była Pani Maria Magoń.

  Jeżeli Twoja wiedza o obecnej władzy jest tak samo dobra jak o poprzedniej to dobrze to jej nie wróży !!!

 7. nie wiem o co się spieracie, nie ważne kto rządzi Lubaczowem, ważne że są chęci do pracy a efekty zobaczymy, my ciągle narzekamy, weźmy się w końcu do roboty i pokażmy ile sami potrafimy dokonać, zrobić , czy w ogóle nam się chce, bo ” gadać ” to umiemy

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here