Powiat Lubaczowski: Strzelcy z JS 2033 już po obozie zimowym

1
fot. JS 2033

W minionym tygodniu Strzelcy z jednostki JS 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyli Zimowy Obóz Szkoleniowy „Werchrata 2011”.  Z gościnności lubaczowskich Strzelców skorzystali także ich koledzy z jednostek JS 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli z Rzeszowa oraz JS 2025  im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego z Jarosławia.

Obóz odbywał się w warunkach zimowych i jednym z jego celów było sprawdzenie przez strzelców swojej odporności na mróz i śnieg. Podczas obozu strzelcy pokonali łącznie odległość około 50 km, a środkiem lokomocji były oczywiście własne nogi. Intensywne marsze kondycyjne, rozpoznanie terenu w szykach patrolowych przeplatane były długimi okresami bezruchu kiedy to zimno najbardziej dawało się we znaki. W czasie obozu uczestnicy wymienili się także doświadczeniami uzyskanymi podczas wcześniejszych szkoleń.

Komendantem Obozu był st. chor. ZS Piotr Głaz.

Więcej o jednostce JS 2033 i zimowym obozie strzelców na stronie jednostki www.js2003.plBądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here