Oleszyce: Uczniowie ZS mają haka na raka

0
fot. ZS Oleszyce

„Zostawmy raka na plaży” pod takim hasłem w Zespole Szkół w Oleszycach odbyła się sesja popularnonaukowa w ramach IV edycji programu „Mam haka na raka”. Zespół Hakowiczów złożony z uczniów klas I i II przygotował i przedstawił prezentację dotyczącą raka płuc. W sesji uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie szkoły.

Przez cały dzień Hakowicze zbierali pluszaki dla dzieci z chorobami onkologicznymi, dzięki hojności naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zebrać setki zabawek. Uczniowie jako jedyni z powiatu lubaczowskiego przyłączyli się do ogólnopolskiego programu programem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Istotą „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Dzięki realizowanym akcjom młodzi ludzie mogą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych – mogą sprawić, że dorośli przestaną uciekać od problemu, a zamiast tego zaczną zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią profilaktykę.

Sesja i zbiórka maskotek to pierwszy etap akcji. Kolejny to Warsztat Kreatywny, na który zapraszane są najbardziej aktywne drużyny. W tym etapie młodzież weźmie udział w sesji wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedzin marketingu i PR. Uczniowie poznają tajniki tworzenia kampanii społecznych, a zdobytą wiedzę wykorzystają do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych. Zgłoszone przez nich pomysły wezmą udział w konkursie „Znajdź Haka na Raka”. Autorzy najlepszego pomysłu na kampanię, a tym samym zwycięzcy całego programu, są wyłaniani podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie, na którą zaproszone zostaną wszystkie zespoły, które nadeślą projekty kampanii. Laureaci zdobywają cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły. Ponadto ich pomysł jest opracowany przez agencję reklamową i prezentowany całej Polsce w postaci ogólnokrajowej kampanii społecznej.Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here