Horyniec-Zdrój: Od jutra XXXII Biesiada Teatralna

1
Jerzy Kładuś z Lublina

Do Horyńca-Zdroju zawitało już część amatorskich zespołów teatralnych, które od czwartku uczestniczyć będą w organizowanej po raz 32. Biesiadzie Teatralnej – Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form. Podczas imprezy, która  jest znana i ceniona w całej Polsce i odgrywa bardzo ważną rolę dla rozwoju amatorskiego teatru, amatorskie zespoły m.in. z Białegostoku, Częstochowy, Gdyni, Kielc, Krakowa, Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Torunia rywalizować będą o nagrody:  „Rogi Myśliwskie Króla Jana” w kategorii zespołów małych form i „Misy Borowiny” w kategorii indywidualnych dokonań twórczych.

Oceniać ich będzie profesjonalne jury. W tym roku zasiądzie w nim Zbigniew Chrzanowski – reżyser, aktor, dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, Łukasz Drewniak – krakowski dziennikarz i krytyk teatralny, Przemysław Tejkowski – aktor, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w  Rzeszowie oraz znana warszawska aktorka Małgorzata Zajączkowska, którą będzie można podziwiać w monodramie Esther Vilar „Matematyka miłości ”  podczas wieczornego przedstawienia w piątek, 21 stycznia.

Prezentacje konkursowe rozpoczną się w czwartek 20 stycznia o godz. 14.00 i potrwają do soboty – 22 stycznia. Uroczyste wręczanie nagród oraz prezentacja laureatów odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia  o godz. 17.00.

PEŁNY PROGRAM BIESIADY

Organizatorami Biesiady są: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.  Patronat medialny sprawować będą: Tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny” i Nowiny24.pl, Telewizja Rzeszów oraz Radio Rzeszów. Imprezę finansowo wspiera Zarząd Województwa Podkarpackiego i Sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa.

Poniżej galeria niektórych artystów, fot. CK Przemyśl


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here