III liga siatkówki: Czarni Oleszyce zrobili kolejny krok do spadku

0

Zespół trzecioligowych siatkarzy Czarnych Oleszyce przegrał na własnym parkiecie 2-3 ze Stalą Mielec i tym samym na dwie kolejki przed końcem sezonu spadł na ostatnia pozycje w ligowej tabeli. Czarni mają teraz jeden punkt straty do przedostatniej mieleckiej Stali. Wszystko wyjaśni się w dwóch ostatnich kolejkach. Ostatni zespół spada do czwartej ligi, a zespoły z miejsca szóstego i siódmego grają u utrzymanie w turniejach barażowych z zespołami czwartoligowymi.

Obecny sezon to jeden z najsłabszych w wykonaniu siatkarzy z Oleszyc. W sobotni wieczór Czarni zagrali jeden z najważniejszych meczy w ostatnim czasie. Zwycięstwo zespołu z Mielca nie wróży dobrze na przyszłość. Początek spotkania zapowiadał się obiecująco, gospodarze wygrali pierwszego seta, a w drugim znacząco prowadzili. Niestety nie potrafili tej przewagi utrzymać do końca seta i ostatecznie wygrała go Stal. W kolejnej odsłonie Czarni znowu doszli do głosu i pewnie wygrali. W czwartej partii wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy za trzy punkty jest na wyciągnięcie ręki. Przy stanie 23-22 dla gospodarzy, sędzia podjął jednak kontrowersyjną decyzję nie uznając punktowego ataku Ozgi. Przez to Stal doprowadziła do remisu 23-23 i wygrała seta 24-26. Ta sytuacja odbiła się na grze Czarnych w tie-braku, w którym nie oleszycki zespół popełnił za dużo błędów. Siatkarze z Mielca nie kryli zadowolenia z takiego wyniku.

SSPS GB Komp PBS Czarni Oleszyce – MKPS Stal Mielec 2:3 (29:27, 24:26, 25:22,24:26, 11:15)

Czarni: Dworak, Pracało, Mazur, Kasprzyk, Nieckarz, Ozga i Hulak (libero)