Rzeszów: Lotnisko Jasionka odprawiło rekordową ilość pasażerów

0
fot. fotogrzebyk.pl

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce odprawiło w minionym roku ponad 450 tys. pasażerów. Oznacza to prawie 19-procentowy wzrost w porównaniu do 2009 r.

Rzecznik Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Łukasz Sikora powiedział PAP, że w historii lotniska ubiegły rok był rekordowy, port przewiózł największą liczbę pasażerów. „W 2009 r. też padł rekord, wówczas odprawiliśmy ponad 380 tys. osób” – zaznaczył.

W ostatnich dwóch latach ruch pasażerski w Jasionce zwiększył się o ponad 40 procent. Jak podkreślił prezes spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Stanisław Nowak, cieszy go ta dynamika wzrostu, zwłaszcza, że sytuacja na rynku przewoźników lotniczych nie jest najlepsza.

Spółka lotniskowa zarządza portem w Jasionce od lipca 2009 roku. W tym czasie, oprócz pracy nad rozwojem ruchu lotniczego, rozpoczęto także najważniejsze inwestycje: budowę nowego terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą oraz nowej płyty postojowej dla samolotów wraz z płytą do odladzania. Kupiono też nowy sprzęt lotniskowy. Szacunkowa wartość wszystkich inwestycji to około 300 mln zł.

Podrzeszowskie lotnisko obsługuje obecnie połączenia krajowe i międzynarodowe m.in. do Londynu, Nowego Jorku (od czerwca do września), Frankfurtu oraz Warszawy i Gdańska (od czerwca do sierpnia). Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT, Lufthansę oraz Jet Air.

Źródło: PAP


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here