Lubaczów: policja „trafnie wytypowała” i zatrzymała podejrzanego o napad na punkt zakładów bukmecherskich

1

fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o napad na placówkę bukmacherskich zakładów sportowych, do którego doszło początkiem grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna przyznał się się do zorganizowania i przeprowadzenia napadu. Dziś 24-latek usłyszy prokuratorskie zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W czwartek (2 grudnia 2010 r.) do pomieszczenia zakładów bukmacherskich w Lubaczowie wszedł zamaskowany mężczyzna.  Grożąc pracownicy pozbawieniem życia zażądał od niej pieniędzy. Przestraszona kobieta wydała napastnikowi pieniądze, łącznie kilkaset złotych.

Od tej pory działania lubaczowskiej policji oraz prokuratury skupiły się na analizie zabezpieczonych śladów, typowaniu ewentualnych sprawców i sprawdzaniu ich alibi. Wczoraj, policjanci przesłuchiwali 24 – letniego mieszkańca Lubaczowa. W jego przypadku elementy „układanki” ułożyły się w całość potwierdzając przypuszczenia śledczych. Po przedstawieniu zebranych dowodów mężczyźnie nie pozostało nic innego jak przyznanie się do napadu. Przesłuchany złożył szczegółowe zeznania.

Dzisiaj prokurator przedstawi 24 – latkowi zarzuty. Zapadnie również decyzja co do zastosowania środka zapobiegawczego. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: Inf. własna, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here