W niedzielę XIX Finał WOŚP – koncert w Lubaczowie

0

plakat koncertu WOŚP w Lubaczowie.

120 tys. wolontariuszy, 800 koncertów z udziałem 1,3 tys. artystów – już w niedzielę rusza XIX Finał WOŚP. Będą zbierane pieniądze na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Na internetowych aukcjach zebrano już ok. 500 tys. zł. Lubaczowski sztab akcji zaprasza na wieczorny koncert i światełko do nieba.

We wtorek na konferencji prasowej w Warszawie Jurek Owsiak podsumował ostatnie przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Przychodzi taki dzień jak orkiestra. Spełniamy wszystkie te życzenia, które mówimy sobie tego dnia, bardzo rzetelnie kupujemy sprzęt i rzetelnie go rozliczamy” – mówił Owsiak.

XIX Finał rozpocznie się 320 metrów pod ziemią – w zabytkowej zabrzańskiej kopalni Guido. Potem ekipa WOŚP przeniesie się do Chorzowa, który będzie jednym z telewizyjnych gospodarzy XIX Finału.

Na rzecz WOŚP kwestować będzie 120 tys. wolontariuszy, którzy będą przekazywać zebrane pieniądze do jednego z 1,5 tys. sztabów w Polsce a także za granicą.

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie o godz. 15 rozpocznie się koncert podczas którego wystąpią m.in.: Młodzi, Silent Scream, Black Chasm, Barak czy Anielsi. O godz. 20 tradycyjnie zostanie wystrzelone „światełko do nieba”.

Od kilku tygodni trwają już aukcje internetowe na rzecz WOŚP. Udało się już zebrać dzięki nim prawie 500 tys. zł. Aukcji jest ok 10 tys., a wylicytować na nich można m.in. rejs okrętem podwodnym, lot balonem, narty z autografem Justyny Kowalczyk, wycieczkę do Parlamentu Europejskiego, bilet dla dwóch osób na mecz otwarcia ME2012 i wiele przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Podczas zeszłorocznego Finału dzięki internetowym aukcjom zebrano ponad 3,5 mln zł.

W dniu Finału podróż pociągami spółki Przewozy Regionalne będzie bezpłatna dla osób kwestujących i posiadających aktualne identyfikatory WOŚP przygotowane z myślą o XIX Finale. Innym niezbędnym dokumentem, który trzeba będzie okazać konduktorowi, jest dowód tożsamości ze zdjęciem.

Więcej informacji o akcji WOŚP w Lubaczowie na stronie www.wosp.lubaczow.pl

Jeden ze spotów akcji:

Więcej na stronie WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here