Powiat lubaczowski: rośnie liczba bezrobotnych!

3
fot. puplubaczow.pl

Rośnie liczba osób bezrobotnych w naszym powiecie. Na koniec listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie zarejestrowanych było 4231 osób bezrobotnych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o 221 osób. Oznacza to, że każdego dnia pracy w urzędzie rejestrowało się średnio 11 osób!

Stopa bezrobocia w naszym powiecie według danych GUS na koniec października wyniosła 16,9 %.  Stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec listopada br. nie została jeszcze ogłoszona, szacujemy jednak że w powiecie lubaczowskim wyniosła około 17,8 %.

Podobnie sytuacja przedstawia się w skali całego Podkarpacia. Na koniec listopada w województwie podkarpackim zarejestrowanych było 135 561 bezrobotnych, w tym 71 076 kobiet (tj. 52,4%). W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zwiększyła się o 3 479 osób. W okresie listopada 2010 roku w powiatowych urzędach pracy zarejestrowało się 15 854 nowych bezrobotnych, w tym 2 563 po raz pierwszy (w październiku 16 657, w tym 3 321 po raz pierwszy).

Ponad 60 % bezrobotnych mieszka na wsi

W końcu listopada br. 83 886 osób tj. 61,9% ogółu bezrobotnych województwa podkarpackiego mieszkało na wsi. Współczynnik ten w powiecie lubaczowskim wynosi 64,1 %.

Źródło: Informacja własna na podst. danych GUS

3 komentarze

  1. Nic nowatorskiego się nie dzieję. Zaczyna się tzw.” martwy sezon” w budowlance i pracach na otwartym terenie. Dlatego mamy przyrost osób rejestrujących się w Powiatowym Urzedzie Pracy. Tendencja ta jest zauważalna w całym kraju. Od miesięcy wiosennych, będzie odpływ osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP. Druga grupa osób rejestrujących się to osoby wracające na święta z zagranicy i na ten czas (zimowy) rejestrują się by móc korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego. Rzeczywiste bezrobocie jest dużo mniejsze pewnie coś ok 10%.

  2. Ten poprzedni komentarz pisała chyba osoba od lat trzymająca się tego samego stołka lub ktoś jej go zapewnia.
    Co mają zrobić bezrobotni gdy niema pracy 1 mies.-2-3mies.??
    Czekać i głodować.Ile można czekać???.
    Gdy nadarzy się okazja wyjeżdżają nie czekając wiosny ani nie czekają na żadną inną porę.Osoby wracające na parę dni na święta na pewno się nie rejestrują.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here