Ile zarobi rachmistrz?

1

3 zł brutto – tyle zarobi rachmistrz za jedną wypełnioną ankietę. We wtorek rząd przyjął rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń za prace związane z narodowym spisem powszechnym 2011.

W rozporządzeniu wskazano kryteria obliczania wynagrodzenia (na podstawie umów zlecenia lub o dzieło) za wykonywanie czynności spisowych dla rachmistrzów, ankieterów statystycznych i pozostałych osób zaangażowanych w prace spisowe. Ustalono, że stawka za poprawnie wypełniony formularz spisowy – w badaniu pełnym ma wynieść 3 zł, a w badaniu reprezentacyjnym – 10 zł brutto.

Określono także zasady przyznawania dodatku spisowego za wykonanie czynności spisowych, z uwzględnieniem rodzaju, stopnia trudności oraz złożoności pracy. Zgodnie z rozporządzeniem ma on być przyznawany tylko na czas określony i wypłacany za przepracowane godziny. Jego wysokość wyniesie od 20 do 120 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku.

Rząd przewiduje, że przeciętny dodatek jaki za spis otrzyma pracownik GUS wyniesie ok. 1500 zł miesięcznie. Dla porównania pracownicy wojewódzkich biur statystycznych dostaną średni ok. 1200 zł miesięcznie dodatku, a gminnych biur spisowych – ok. 1000 zł.

Zdaniem naszych czytelników rachmistrz, który zdecyduje się na pracę przy spisie powszechnym zarobi mniej niż podczas ostatniego spisu rolnego. Przypomnijmy, średnie wynagrodzenie za PSR 2010 wyniosło 5,5 tys. zł.

W sumie przy NSP 2011 ma pracować ok. 20 tys. rachmistrzów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011r. rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r. i potrwa do końca czerwca.

FORUM RACHMISTRZÓW NA SAMORZAD.PAP.PL

Źródło: Inf. własna, samorzad.pap.pl


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here