Zwycięzcy drugiej tury wyborów

20

Znamy już zwycięzców drugiej tury wyborów w naszym powiecie. Do wójtów i burmistrzów wybranych w pierwszej turze (21.11) dołączyli: Maria Magoń (Lubaczów), Andrzej Gryniewicz (Oleszyce), Ryszard Urban (Horyniec-Zdrój) i Barbara Małecka (Stary Dzików).

Maria Magoń jest pierwszą kobieta, która będzie pełnić funkcję burmistrza Lubaczowa. Startowała jako osoba bezpartyjna z KWW Porozumienie Samorządowo Gospodarcze, wspierana była także przez PSL, z listy którego po raz drugi  dwa tygodnie temu została radną powiatową. Teraz jej mandat przypadnie drugiej osobie (pod względem ilości uzyskanych głosów) z listy PSL, czyli Barbarze Kurek (zdobyła 318 głosów), która pełni funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół w Lubaczowie. Maria Magoń zdobyła 1880 głosów, czyli  o 282 głosy więcej niż kandydat PO Krzysztof Szpyt (1598 głosów).

W Oleszycach zaskakująco wysokie zwycięstwo Andrzeja Gryniewicza (1648 głosów), który z przewagą 629 głosów pokonał dotychczasową burmistrz Marię Janowską-Placek (1019 głosów).

Zmiana władz także w Starym Dzikowie, gdzie Barbara Małecka (1255 głosów) pokonała dotychczasową wójt Anielę Hulak (761 głosów).

Stanowisko wójta Horyńca-Zdroju utrzymał natomiast Ryszard Urban (1141 głosów), który pokonał Roberta Serkisa (1003 głosy).

20 komentarze

 1. Jaka tam rewolucja, zatrudni paru swoich. Na zwolnienia nie liczcie, bo to nie takie proste ;) Zobaczymy czy te piękne słowa, będą zamienione w czyny – oby. W Lubaczowie można bardzo dużo zrobić dla ludzi, trzeba tylko chcieć – poprostu. Życzę owocnej kadencji. Bo jak widzimy na fotelu Burmistrza w Lubaczowie trudno się utrzymać. Tak na marginesie, frekwencja była tragiczna. Jedna z najniższych w woj. podkarpackim w II turze. To tez świadczy o tym, że ludzie nie miali niestety na kogo głosować i wybierali na zasadzie mniejszego zła.

 2. Gratulacje dla P. Magoń, bo wygrała te wybory uczciwie i z kulturą. Jak sobie przypomnę tę chamówę, co urządzili odchodzący teraz włodarze poprzedniemu burmistrzowi, to ta kampania stanowiła naprawdę krok w dobrym kierunku.
  Inna sprawa czy „będzie się działo”? Pozostaje mieć nadzieję, że tak, przed nowymi władzami 4 lata. Zważywszy jednak na poziom zadłużenia miasta spowodowany działalnością odchodzących „dobrych gospodarzy”, za wiele poszaleć się nie da…

 3. Kawaj, naoglądałeś się „Rancza Wilkowyje”, bo tam cały czas była mowa o zarządzie komisarycznym. Ja rozumiem, że Twój kandydat nie został wybrany, ale na tym polega demokracja, że decydują głosy tej większości, która pofatygowała się do urny, Pisząc, że „może już za 2 lata będzie zarząd komisaryczny” sugerujesz, że nowo wybrany burmistrz Lubaczowa albo jest nieudolny, albo ma nieuczciwe zamiary, Nie wiem, skąd takie przypuszczenia, ponieważ ta osoba nie miała jeszcze możliwości wykazania się na tym stanowisku. Takie pierdoły możesz pisać po pewnym okresie rządzenia, ale nie dzień po wyborach.
  Wku… mnie takie podejście. Podejrzewam, że nawet gdyby burmistrzem został sam Kulczyk, to i tak dla Ciebie byłby on nieudolnym gospodarzem. Tak człowieku nie można.

 4. Przesadzasz @Luk. Ja nie widzę krytyki wyników wyborów ze strony @Kawaja, ani krytyki osoby zwycięzcy. Wynik wyborów jaki jest, taki jest, wolałem inny, ale szanuję to co się stało. Tym bardziej, że zwyciężczyni nie zniżyła się do poziomu, który w poprzedniej kampanii był domeną obecnie ustępujących – chamstwo, plotkarstwo, itp. To dobrze o niej świadczy. Czy podoła? Dobrze byłoby dla nas wszystkich, żeby tak… Za 4 lata musi poddać się ocenie.

 5. Nie sugeruje że jest nieudolny, albo ma nieuczciwe zamiary, tylko przy takim zadłużeniu to jest ryzyko że nawet sam Kulczyk sobie nie poradzi. A wynik jak najbardziej szanuje i gratuluje. Poziom kampanii w porównaniu do tego z 2006 roku to wielki krok do przodu, szkoda tylko że 2/3 mieszkańców tego miasta ma to daleko w d…

 6. Pan Szpyt zaczął unikać niewygodnych dla Niego tematów, zresztą cenzura i tu sięgała mimo ze nie naruszała żadnego regulaminu. Zwycięstwo P. Magoń jest wielka niespodzianka i wydaje mi się dosyć mocną lekcja pokory dla Pana Szpyta i innych kandydatów. A czy te 4 lata będą owocne to się okaże już po dwóch latach…

 7. Teraz Pan Starosta jest zadowolony, ma cały powiat ludzie z Oleszyc i Welkich Oczu znajda prace w Lubaczowie, maja tu swoich ludzi PSL rzadzi brawo brawo. Pamietajcie tylko, że na stołku trzeba sie utrzymac o obietnic dotrzymac. Wiwat PSL – Posady Samym Ludowcom.

 8. Kawaj, a tutaj znowu w 100% zgadzam się z Tobą, że 2/3 mieszkańców ma totalnie w d…. to, co będzie się działo na naszym wspólnym lokalnym podwórku. A potem słychać narzekania, jakie to zadupie, że nic się nie dzieje, że nie ma dobrych gospodarzy. To mnie przeraża, że ludzie naprawdę nie chcą decydować o swoim losie. Bo tak naprawdę przy znacznie większej frekwencji wynik już w pierwszej turze mógłby być zupelnie odmienny od tego, który uzyskaliśmy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here