Powiat lubaczowski: Józef Michalik ponownie wybrany starostą

2
fot. radio.lubaczow.pl

Na kolejną kadencję na stanowisko Starosty Lubaczowskiego radni powiatowi zaproponowali i większością głosów wybrali Józefa Michalika. W fotelu starosty zasiada on nieprzerwanie od 12 lat.

W wyborach na radnych powiatowych J.Michalik otrzymał najwięcej, bo 1120 głosów.

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, która dziś odbyła się w starostwie, był jedynym kandydatem na stanowisko starosty, zgłoszonym przez radnych. Za jego wyborem zagłosowało 16 z 17 radnych, jeden się wstrzymał. Tuż po wyborze starosta podziękował za zaufanie i zadeklarował współpracę ponad podziałami.

Na pierwszej sesji radni wybrali również przewodniczącego. Został nim Zbigniew Wróbel, szefujący radzie także w poprzedniej kadencji.

Obecnie w radzie zasiada 7 przedstawicieli PSL. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z 5 mandatami, na kolejnym- Porozumienie Wspólnota Lubaczowska z 2 radnymi. Swoich przedstawicieli mają także PO, SLD i Porozumienie Samorządowo Gospodarcze.

Na radnych zostali wybrani m.in. Maria Magoń i Krzysztof Szpyt, kandydaci na burmistrza Lubaczowa, którzy zmierzą się w II turze. Jedno z nich zamieni więc na pewno fotel radnego na gabinet burmistrza.

Źródło: Twoje Radio Lubaczów

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here