Mirosław Karapyta nowym marszałkiem województwa podkarpackiego!

1

fot. nowiny24.pl

Pochodzący z Nowej Grobli, od lat związany z powiatem lubaczowskim(red.), obecny wojewoda Mirosław Karapyta zostanie marszałkiem województwa podkarpackiego. Jego miejsce na stanowisku wojewody zajmie Małgorzata Chomycz, obecna wicewojewoda.

Przez dwa dni trwały gorączkowe rozmowy na temat składu zarządu województwa podkarpackiego. Żeby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy, pozostałe partie utworzyły koalicję i podpisały umowę koalicyjną, w której zobowiązały się do wspólnej pracy na rzecz Podkarpacia.

Jest marszałek

Dzisiaj po południu zarząd województwa podkarpackiego został wyłoniony. Funkcja marszałka przypadnie Mirosławowi Karapycie, obecnemu wojewodzie. W skład zarządu województwa wejdzie też obecny marszałek Zygmunt Cholewiński, który startował z listy Platformy, Anna Kowalska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Mariusz Kawa z Polskiego Stronnictwa Ludowego i najprawdopodobniej Jan Burek, który startował z listy Platformy.

Przewodniczącym sejmiku zostanie członek PO, będzie to albo Sławomir Milicz albo Teresa Kubas-Hul.

Zbigniew Rynasiewicz: Mirosław Karapyta To dobry kandydat

– Wojewoda Karapyta to dobry kandydat – ocenia poseł Zbigniew Rynasiewicz, szef podkarpackiej Platformy. – W takim układzie wojewodą będzie Małgorzata Chomycz z Platformy, a wicewojewodę powoła PSL.

Wojewoda Karapyta jest członkiem PSL. Trzy lata temu został wojewoda podkarpackim, wcześniej był radnym sejmiku i wicemarszałkiem województwa.
Mirosław Karapyta: od was się dowiaduję
O tym, że został marszałkiem Mirosław Karapyta dowiedział się od dziennikarza Nowim.

– Jestem na Słowacji, podpisuje ważne dla województwa umowy, nic nie wiedziałem o tym, że zostałem marszałkiem, bo tu zasięgu chwilami nie ma – mówił przed chwilą wojewoda. – Na gorąco nie będę tego komentował – zastrzega. – Porozmawiam na ten temat, jak wrócę do kraju.

Zobacz także

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here