Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości z Gimnazjum w Narolu na gali NBP w Warszawie

1
fot. narol.pl

Jubileuszowa, piąta Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2010. Najlepsi nauczyciele i zespoły młodzieżowe działający w Klubach Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, którego patronem oraz sponsorem jest Narodowy Bank Polski. Nagrody i wyróżnienia otrzymali nauczyciele Gimnazjum w Narolu: Anna Pogudz, Agnieszka Dudek i Marcin Mazurek, którzy otrzymali tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości 2010 w województwie podkarpackim. Nagrody nauczycielom wręczyli Prezes NBP prof. Marka Belka oraz prezes zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski.

W Domu Technika NOT w Warszawie 5 listopada 2010 spotkali się najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz najlepsze zespoły uczniowskie z całej Polski, uczestniczący w programach edukacyjnych NBP. Wszyscy zostali wyróżnienia i nagrody za całoroczną pracę edukacyjną z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. W uroczystości uczestniczyli także przedstawicie NBP, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a także dyrektorzy nagradzanych szkół i przedstawicie władz samorządowych z regionów, w których działają „przedsiębiorcze” szkoły. Olbrzymi sukces trójki nauczycieli z Gimnazjum w Narolu był ukoronowaniem ich działań w swojej szkole, mających na celu przekazywanie treści z dziedziny ekonomii oraz promowanie zachowań przedsiębiorczych wśród swoich podopiecznych. W programie spotkania prowadzonego przez redaktora radiowego Artura Orzecha znalazły się oprócz wręczenia nagród: krótki recital utworów Fryderyka Chopina, występy uczniów skupionych w szkolnym, amatorskim teatrze, przemówienie prof. Marka Belki oraz pyszny poczęstunek.

Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS powstał w 2006 roku z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Obecnie do Klubu należy ponad 1000 nauczycieli propagujących wiedzę ekonomiczną wśród młodzieży szkolnej. Klub ma charakter otwarty, może do niego przystąpić każdy nauczyciel szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, który aktywnie uczestniczy w projektach edukacyjnych Narodowego Banku Polskiego oraz w projektach, które bank wspiera i promuje ze względu na ich wartość merytoryczną w zakresie edukacji ekonomicznej. Członkostwo w Klubie IMPULS oraz korzystanie z oferty Klubu IMPULS jest bezpłatne.
Nam pozostaje tylko pogratulować zarówno nagrodzonym nauczycielom z Gimnazjum w Narolu, jak i dyrektorowi szkoły, która została wyróżniona spośród tysiąca szkół uczestniczących w projekcie i okazała się najlepszą w województwie.

Źródło: Narolskie Centrum Informacji (NCI)

www.narol.pl

Zobacz także

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here