W gminie Narol niektórych radnych już wybrano!

2
fot. nowiny24.pl

Jak możemy przeczytać na portalu nowiny24.pl pomimo tego, że wybory jeszcze się nie odbyły, to na Podkarpaciu mamy już 54 nowych radnych gminnych. Jak to możliwe? Osoby te nie mają kontrkandydatów w rywalizacji o mandat radnego. W takiej sytuacji jest m. in. Grzegorz Dominik, 27-latek z Jędrzejówki w gm. Narol, pierwszy raz bierze udział w wyborach do rady gminy. Startuje z listy PSL. Nie ma żadnego kontrkandydata.

– Trochę czuję dyskomfort, bo wolałbym być radnym po wygraniu z konkurentem lub konkurentami. Ale skoro się nikt nie zgłosił, to może potencjalni rywale ocenili, że dobrze będę reprezentował okręg – mówi pan Grzegorz dla portalu nowiny24.pl.

W gminie Narol jeszcze dwie osoby mają już zapewniony mandat. Adam Machlarz i Tadeusz Kukiełka, obaj z PSL. Z kolei Stanisław Woś z tej listy jest jedynym kandydatem na wójta Narola.

– W okręgach, w których jest tylu kandydatów, ile mandatów do zdobycia, nie przeprowadza się wyborów do rady. Komisja sporządza odpowiednią uchwałę o wyborze radnego – mówi Zygmunt Leszczyński, dyr. delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu.

Co nie oznacza, że w tych okręgach w ogóle nie odbędą się wybory. Mieszkańcy będą głosować na wójta oraz radnych do powiatu i sejmiku.

Więcej na portalu www.nowiny24.pl

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here