Siatkarze Czarnych Oleszyce wygrali ze Stalą w Mielcu!

0

Siatkarze GBkomp PBS Czarni Oleszyce odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Po zaciętym pięciosetowym i ponad dwugodzinnym boju Czarni wygrali w Mielcu z tamtejszą Stalą.

Faworytem tego spotkania z pewnością byli mielczanie, którzy przed obecnym sezonem znacząco odmłodzili skład i prezentują się bardzo dobrze. Do tego w zespole czarnych zabrakło Tomasza Dworaka, etatowego atakującego. Jego miejsce zajął Grzegorz Kasprzyk, który doskonale spełnił się w tej roli. Czarni podeszli do spotkania bardzo spokojnie. Nawet gdy nie wychodziły im niektóre akcje, nie widać było w ich szeregach nerwowości. Przez większą część pierwszego seta górą byli gospodarze i prowadzili już 20-16. Wtedy niesieni własnym dopingiem Czarni zagrali skuteczniej i doprowadzili do remisu 21-21. Końcówka seta i zwycięstwo w tej partii także należało do nich. Po tym secie drużyna z Oleszyc uwierzyła w swoje możliwości i w drugim secie wygrała w jeszcze lepszym stylu. Mielecki zespół nie poddał się jednak bez walki i w trzecim secie pokazał, że potrafi skutecznie grać. Czwarta odsłona to wyrównana walka. Niestety od stanu 21-21 skuteczniejsi byli gospodarze doprowadzając w ten sposób do tie-breka. W decydującym o zwycięstwie secie od samego początku dominował zespół z Oleszyc prowadząc kolejno 3-1, 8-6, 11-9 i ostatecznie wygrywając 15-10.

MKPS Stal Mielec  – SSPS GBkomp BPS Czarni Oleszyce   2:3 (23:25,23:25,25:16,25:23,10:15)

Czarni: Mazur, Kasprzyk, Pracało, Syryło, Nieckarz, Myśliwy i Noga (libero) oraz Hulak, Jabłoński, Stachów.