Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej Lubaczów – Budomierz

6

fot. nowiny24.pl

Ponad 90 milionów złotych pochłonie zapoczątkowana dzisiaj przebudowa drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku Lubaczów – Budomierz. Prowadzi do powstającego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Projekt przewiduje przebudowę istniejącej drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku 11 km, budowę małego ronda w Lubaczowie i rozbudowę mostu przez Lubaczówę w tym mieście, rozbudowę mostu przez potok Zamiło w Krowicy Hołodowskiej oraz stworzenie od podstaw 2-kilometrowego odcinka drogi bezpośrednio prowadzącej do przejścia granicznego w Budomierzu.

Według Aleksandry Gorzelak – Nieduży, rzecznika prasowego Zarządu Województwa Podkarpackiego, to wielomilionowe przedsięwzięcie wpłynie na poprawę układu komunikacyjnego. Ponadto stworzone zostaną dogodniejsze niż obecnie warunki do powstania nowych firm w tej części województwa, która charakteryzuje się dużym bezrobociem.

Zapoczątkowane dzisiaj prace potrwają do października 2012 roku. Ich wykonawcą jest konsorcujm „Erbud” z Warszawy, które od czerwca br. buduje również polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz – Hruszew.

Źródło: nowiny24.pl

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here