Wkrótce otwarcie kolejnego kompleksu boisk

1
fot. radio.lubaczow.pl

Dobiegają końca prace przy budowie boiska przy gimnazjum i szkole podstawowej nr 1.
–Poprzednie nie spełniało swojego zadania, po deszczu nie było tam wstępu. Teraz będziemy mieć nowe, ładne i bezpieczne boisko-cieszy się Marta Szpyt, dyrektorka gimnazjum.

Główna płyta to boisko do gry w piłkę ręczną o wymiarach 20×40 m z trawą syntetyczną. W skład wejdą jeszcze pola do gry w piłkę koszykową i siatkową. Całość będzie ogrodzona. Koszt inwestycji to ponad 270 tys zł.

Boisko dla wszystkich
Z kompleksu będzie można korzystać od 30 września. Nowe boisko ma być dostępne nie tylko dla uczniów szkół, ale dla wszystkich mieszkańców miasta, jako teren sportowo-rekreacyjny. Taką rolę spełnia jak dotąd Orlik przy szkole podstawowej i gimnazjum nr 2.
-To dobrze, że dba się o formę młodzieży. W takich warunkach nasze dzieci na pewno z większą chęcią zechcą uprawiać sport- uważają mieszkańcy pobliskiego os. Jagiellonów.

Bez placu zabaw
Przy boisku miał powstać również plac zabaw dla najmłodszych, jednak z inwestycji zrezygnowano. Miasto mogło otrzymać na ten cel 50 % dotację w kwocie 40 tys. zł, jednak najtańsza złożona na budowę placu oferta opiewała na kwotę 112 tys zł., w tym koszt samej nawierzchni obliczono na 80 tys- informuje portal ilubaczow.com.pl
– Z prostego rachunku wynika, że zabrakłoby pieniędzy na wyposażanie- tłumaczy wiceburmistrz Janusz Szaj. Przetarg więc odwołano.

Źródło: Twoje Radio Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here