60 wolnych etatów w Izbie Celnej w Przemyślu

0

Ruszyła największa w ciągu ostatnich kilku lat rekrutacja do Izby Celnej w Przemyślu. Praca na granicy to nie tylko pewne, ale również dość dobrze płatne zajęcie. Do obsadzenia jest, aż 60 etatów, w tym 52 w Urzędzie Celnym w Przemyślu i 8 w Urzędzie Celnym w Krośnie. Tak duże zapotrzebowanie na nowych funkcjonariuszy to m.in. efekt budowy polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Budomierzu w powiecie lubaczowskim. Jego otwarcie planowane jest w 2012 roku.

– Na każdorazowe ogłoszenie o rekrutacji odpowiada dużo więcej chętnych, niż mamy miejsc – nie ukrywa Małgorzata Eisenberger, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. – Rok temu o 42 wolne etaty ubiegało się blisko 700 kandydatów. Tak duże zainteresowanie naborem to zapewne specyfika naszego regionu, gdzie wciąż trudno o dobrze płatną i pewną posadę.

Wymagania stawianie kandydatom na celników to: polskie obywatelstwo, nieposzlakowana opinia, niekaralność, wykształcenie, co najmniej średnie (preferowane: mechaniczne, samochodowe, elektroniczne, elektryczne), dobry stan zdrowia.

Nabór przeprowadzony zostanie etapami. Obejmuje test (40 pytań) z wiedzy ogólnej, funkcjonowania administracji publicznej, członkostwa RP w UE. Nie ma egzaminu ze znajomości języka obcego, chociaż w przypadku przyjęcia do pracy w ciągu 2 lat trzeba potwierdzić jego praktyczną znajomość. Nowością są natomiast testy: sprawności fizycznej i psychologiczny. Wreszcie rozmowa kwalifikacyjna.

Źródło: nowiny24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here