Podkarpacki Woodstock

0

fot. Super Nowości

O niezwykłej rockowej imprezie Cieszanów Rock Festiwal ze Zdzisławem Zadwornym, burmistrzem Miasta i Gminy Cieszanów, rozmawia Monika Kamińska.

– Cieszanów już zyskał sławę podkarpackiego Przystanku Woodstock. Który to festiwal u Was?

– Jest to trzecia edycja w Cieszanowie. Dwa poprzednie zorganizowane były pod nazwą „Breakout Festiwal”, natomiast od tego roku organizujemy imprezę pod nazwą „Cieszanów Rock Festiwal”.

– Skąd wziął się pomysł tak dużej rockowej imprezy właśnie w Cieszanowie?

– Przez kilka lat przed rozpoczęciem w Cieszanowie „Breakout Festiwalu” organizowane były jednodniowe koncerty polskich gwiazd muzyki rockowej. Imprezy cieszyły się dużym powodzeniem, więc w celu promocji naszej gminy postanowiliśmy rozszerzyć formułę imprezy.

– Jak udaje się Wam zaprosić na festiwal największe gwiazdy i legendy polskiego rocka i to jeszcze w sezonie koncertowym i urlopowym?

– Przygotowania do kolejnych edycji festiwalu rozpoczynają się z ponad półrocznym wyprzedzeniem. Artyści chętnie deklarują swój udział w koncertach z uwagi na rosnącą popularność cieszanowskiego festiwalu. Jest to jedyny tego typu festiwal we wschodniej Polsce.

– Czy od czasu pierwszej edycji festiwalu zauważył pan wzrost popularności Miasta i Gminy Cieszanów wśród turystów?

– Oczywiście. Poza tym dla gości odwiedzających naszą gminę corocznie organizowane są dodatkowe atrakcje.

– Lubi pan taką muzykę?

– Od dawna jestem miłośnikiem muzyki rockowej i ten gatunek muzyki chętnie promuję.

– Jak ocenia pan rockową publiczność?

-Publiczność rockowa wbrew utartym stereotypom jest odpowiedzialna i chętnie współpracuje z organizatorami na rzecz dobrej rozrywki.

– Czy w tym roku zabawa będzie tak samo dobra, jak w zeszłym?

– Myślę, że będzie jeszcze lepsza. W ciągu trzech dni (20-22 sierpnia) wystąpią: Myslovitz, Depress, Jelonek, Acid Drinkers, Ira, Closterkeller, Ciryam, Pathfinder, Artrosis, Proletaryat, TSA. Jednym słowem, przygotowywana jest wielka uczta dla miłośników muzyki rockowej. Równie atrakcyjnie zapowiada się koncert debiutów. Pierwszego dnia wystąpi osiem zespołów z całej Polski, w tym: GARAGE 11 (Warszawa), FABRYKA SNÓW (Przemyśl), THE REDSKISS (Czechowice Dziedzice), MINDFIELD (Jasło), FIRE FLOWER (Kielce), DIARY OF SORROW (Gostyń), PURPUROWI (Rybnik), BLACK CHAZM (Lubaczów).

Zespoły te mają już własne przeboje i licznych fanów. Do Cieszanowa przyjeżdżają, aby sukces na tym festiwalu przekuć na sukces w skali całej Polski.

Źródło: Super Nowości, 20.08.2010 r.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here