Znów brakuje krwi!

0

Miesiące wakacyjne to czas, w którym częściej niż w innych okresach roku dochodzi do wypadków  drogowych. Osoby poszkodowane w nich  trafiają do szpitali, gdzie często przetacza się im krew. Jednocześnie okres wakacji to czas, w którym wielu dawców wyjeżdża ze swojego miejsca zamieszkania. A wiadomo, że im mniej dawców – tym mniejsza ilość oddanej krwi.

Za sobą mamy już półmetek wakacji i teraz właśnie naszedł ten czas, w którym w stacjach krwiodawstwa zaczęło brakować krwi. Niedobory są większości grup, a szczególnie: ARh plus, ARh minus, BRh plus, BRh minus, ORh plus i ORh minus.

Stąd apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, aby dawcy zanim wyjadą na wakacje, przyszli i oddali krew. Stacja jednocześnie zachęca osoby, które dotąd nigdy nie oddawały krwi by również przyszli do najbliższej stacji RCKiK i zostali honorowymi dawcami krwi.

Nigdy przecież nie wiadomo czy my tej krwi nie będziemy kiedyś potrzebować…

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w Rzeszowie na ul. Wierzbowej 14 lub w oddziałach terenowych w Dębicy, Jaśle, Krośnie, Leżajsku, Mielcu, Przemyślu, Sanoku, Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

Bliższe informacje na www.rckk.rzeszow.pl

Źródło: nowiny24.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here