XXV „Spotkanie z Kulturą”

0

Dwudziesta piąta rocznica otwarcia drogi wojewódzkiej łączącej dawne województwa zamojskie i przemyskie była okazją do kolejnego „Spotkania z Kulturą” na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego, powiatów lubaczowskiego i biłgorajskiego oraz gmin Stary Dzików i Obsza, które odbyło się 25 lipca 2010r.

Po powitaniu gości, zespołów i uczestników przez Wójta Gminy Stary Dzików Anielę Hulak i Wójta Gminy Obsza Kazimierza Pateraka głos zabrał Starosta Lubaczowski Józef Michalik, który przypomniał historię otwarcia drogi. Następnie odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły zespoły ludowe z gmin Stary Dzików i Obsza oraz zaproszona kapela ze Zwierzyńca.
W tym roku wystąpiły: solistka Ania Rusinek z Nowego Dzikowa, zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Ułazowa, zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, młodzieżowa grupa taneczna GGT pod opieką Bogdana Ozimka, młodzieżowa orkiestra dęta z Obszy, zespoły śpiewacze z Dorboz i Woli Obszańskiej oraz kapela „Zwierzyniecka”. Na zakończenie wystąpiła grupa wokalna, która zaprezentowała przeboje zespołów „ABBA” i „BONEY M”.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał Komendant Gminny ZOSP w Starym Dzikowie dh Mieczysław Nieckarz wraz z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzikowie.
Na zakończenie dyrektorzy ośrodków kultury Leszek Król (Stary Dzików) i Bożena Bednarczuk (Obsza) podziękowali wszystkim, którzy pomogli przy organizacji, za trud i wysiłek włożony w przygotowanie oraz sprawny przebieg imprezy plenerowej.
Program prowadzili Edyta Grochowicz ze Starego Dzikowa i Stanisław Wróbel z Obszy.

Źródło: starydzikow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here