Podkarpackie. Leśne drogi za unijne pieniądze

2

W nadleśnictwie Lubaczów (Podkarpackie) powstaną dwie drogi leśne o długości prawie 18 km. Obie są finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – poinformował w czwartek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek.

„Na początku lipca nadleśnictwo podpisało umowę na odtworzenie drogi o długości 12,3 km z Lubaczowa do Kobylnicy. Jej koszt to prawie 9 mln zł. Z kolei w połowie lipca zawarto kolejną umowę na budowę drogi leśnej o długości 5,5 km z Huty Kryształowej do Wólki Horynieckiej. Droga będzie kosztowała 3,8 mln zł” – powiedział Marszałek.

Droga z Lubaczowa do Kobylnicy umożliwi łatwiejszy dostęp do terenów leśnych, gdzie występuje chrabąszcz majowy, który systematycznie czyni ogromne szkody w drzewostanach sosnowych.

„Ułatwi ona wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych w uprawach leśnych, zakładanych ostatnio na powierzchniach poklęskowych. Z uwagi na dużą palność rosnących w tej okolicy młodników nie bez znaczenia jest też przeciwpożarowa rola drogi” – dodał rzecznik.

Natomiast droga pomiędzy Hutą Kryształową a Wólką Horyniecką dodatkowo rozwiąże także problemy komunikacyjne mieszkańców.

Rozpoczęcie prac przewidywane jest jesienią tego roku, zaś ich zakończenie w listopadzie 2011 r.(PAP)

Źródło: PAP

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here