-2.2 C
Lubaczów

Pamięci Ofiarom Holokaustu [FOTORELACJA]

Podobne wpisy

W piatek, 24 stycznia 2025 roku, w Lubaczowie oraz przy pomniku na Plebańskim Polu wspominano wydarzenia związane z zagładą Żydów w trakcie II wojny światowej w naszym regionie. Wydarzenia zorganizowano w ramach XVII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od seminarium „Pamięć. Świadectwo. Sprawiedliwość”, które miało miejsce w MDK w Lubaczowie. Jego oorganizatorami były m.in. Gmina Lubaczów, Muzeum Kresów i Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie. W jego trakcie przypomniano tragiczne losy ofiar Holokaustu, w tym Żydów z regionu Lubaczowa, zwracając uwagę na konieczność pielęgnowania pamięci historycznej. Ważnym punktem była osobista relacja Pani Ory Regev-Heumann z Izraela, opowiadającej o losach swojej rodziny.

Wydarzenie zakończyło się uroczystością na Polu Plebańskim, gdzie złożono kwiaty i kamienie pamięci pod pomnikiem ofiar Holokaustu, oddając hołd tym, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Galeria zdjęć.

Najnowsze wpisy

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

7 lut
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
8 lut
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
9 lut
85.rocznica deportacji
Szkoła Podstawowa w Dachnowie
9 lut
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
16 lut
X Oleszyce Trail Półmaraton
Leśniczówka Zabiała
20 lut
46. Biesiada Teatralna
GOK Horyniec-Zdrój
21 lut
XIV Nasze Wyprawy Motocyklowe
Leśna Chata w Kowalówce
2 mar
Wieczór Kobiet
MGOK Oleszyce
5 mar
Akcja krwiodawstwa
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
6 mar
Kobieta na zamówienie
MDK Lubaczów

Często czytane