W niedzielę (07.07) mieszkańcy Oleszyc udali się do urn wyborczych, aby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Wiemy kto uzyskał mandat po Michale Jabłońskim.

Wybory uzupełniające były wynikiem wakatu, który powstał w Radzie Miejskiej z powodu wyboru Michała Jabłońskiego na Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Radny, którego mandat wygasł, został wybrany do Rady Miejskiej w Oleszycach w okręgu wyborczym nr 4 (ulice: Generała Bema, Kościuszki, Jarosławska, Mickiewicza, Spokojna, Wiejska, Generała Kustronia, Stare Oleszyce ulice: Ogrodowa i gen. Józefa Kustronia, Graniczna). W niedzielę mieszkańcy wybierali nowego radnego spośród dwojga zgłoszonych kandydatów.

W sumie oddano 90 ważnych głosów (3 były nieważne), z czego 60 zdobył Paweł Michał Knap (zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROZWÓJ MIASTA I GMINY OLESZYCE), a 30 – Maria Lechowicz (zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA OBYWATELSKA). W rezultacie to Paweł Knap zdobył mandat po Michale Jabłońskim i będzie nowym radnym reprezentującym okręg nr 4 w Radzie Miejskiej w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here