Fot. Parafia pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

We wtorkowe (09.05) popołudnie grupa młodzieży w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętsze Maryi Panny w Oleszycach przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński.

Biskup Mariusz Leszczyński, znany ze swojej gorliwości i bliskości z wiernymi, przybył do Oleszyc, by udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania. W swojej homilii podkreślił wagę tego sakramentu jako umocnienia wiary. Zachęcał również młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu kościelnym i społecznym. Po homilii rozpoczęło się uroczyste udzelenie sakramentu bierzmowania. Biskup Mariusz Leszczyński podchodził do każdego młodego człowieka, składając na ich czołach znak krzyża i udzielając błogosławieństwa. Młodzież podziękowała za posługę wręczając biskupowi pamiątkowy portret. Nabożeństwo było także okazją do podziękowania księdzu proboszczowi oraz innym osobom zaangażowanym w przygotowanie młodych do bierzmowania.

Sakrament bierzmowania jest jednym z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, w którym ochrzczeni otrzymują dar Ducha Świętego, który ma umacniać ich w wierzeniu i pomagać w pełnieniu chrześcijańskiego powołania.

Galeria zdjęć, fot. parafia pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here