„Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha” – to pierwsza zasada, którą kierować się będą nowi członkowie 19. Gromady Zuchowej „Leśne Grzybki” z Lubaczowa. W sobotę (04.03) znacząco powiększyło się ich grono.

W sobotnie przedpołudnie, po uroczystej Mszy Świętej w lubaczowskiej Konkatedrze, 31 Zuchów z 19. GZ „Leśne Grzybki” z Lubaczowa złożyło Obietnicę Zuchową. Tym samym Hufiec ZHP Lubaczów wzbogacił się o spore grono kolejnych, pełnoprawnych członków. Przed nimi teraz spore wyzwanie, bo słowa Obietnicy Zuchowej zobowiązują ich do przestrzegania ważnych dla nich zasad i pracy nad sobą. Duża odpowiedzialność spoczywać będzie także na starszych koleżankach i kolegach, którzy powinni służyć pomocą w odpowiednim ukształtowaniu najmłodszych członków organizacji.

W uroczystości uczestniczyła Komendantka Hufca ZHP Lubaczów Druhna Anna Renata Hawrylak, Kapelan ZHP Bogdan Nowicki, Przyboczna Druhna Mariola Sokół, rodzice i rodzeństwo Zuchów – relacjonuje Drużynowa 19. GZ Leśne Grzybki – Renata Drewniak.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

    • Od kiedy to Kościół ma narodowość. Jezus był Polakiem. Kurczę jaka ta Polska była wielka 2000 lat temu. To nie było Cesarstwo Rzymskie tylko Cesarstwo Polskie 😉 Widzisz polak2010 jaki absurd piszesz. Nie odróżniasz Kościoła od patriotyzmu. Tobie wszystko się miesza. Można być patriotą i wierzyć lub nie wierzyć w Kościół. Naród a Kościół to też dwie odrębne sprawy bo sprowadzasz to do tego, że kto nie wierzy w Boga to nie jest Polakiem. Ale jak napisałem Tobie wszystko się miesza i uważasz, że naród bez wiary katolickiej nie istnieje. Powiedz to ludziom co u nich panuje np. prawosławie. islam czy buddyzm, że nie mają narodu bo nie są katolikami. Na pewno Cię wyśmieją.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here