Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Biznes Klasa” organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Szkół w Lubaczowie oraz firmy Fabryka Maszyn Sp. z o. o. i Instal Center.

Konkurs „Biznes Klasa 2022″ rozstrzygnięto w środę (14.12) w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. W jego ramach Wojewódzki Urząd Pracy wyróżnił szkoły współpracujące z biznesem, wśród których znalazł się Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Pamiątkowy grawer odebrała w imieniu placówki Anna Śliwa. Kolejne dwie nagrody trafiły do lokalnych firm, z którymi współpracuje placówka. Laureatami piątej edycji konkurs zostali: Fabryka Maszyn Lubaczów sp. z o.o. (I miejsce) oraz Instal Center – Usługi hydrauliczne Tomasz Hawrylak (wyróżnienie w kategorii firm mikro).

Lubaczowska Fabryka Maszyn współpracuje z Zespołem Szkół również w Lubaczowie od 32 lat. Od czterech lat w ramach patronatu udostępnia szkole firmową bazę i współpracuje przy programach nauczania przedmiotów zawodowych. Organizuje praktyki i staże zawodowe dla uczniów.

Instal Center – Usługi hydrauliczne Tomasz Hawrylak firma mikro, zatrudniająca absolwentów Zespołu Szkół w Lubaczowie. Współpraca trwa od 11 lat. Jej właściciel prowadzi praktyczną naukę zawodu dla uczniów, od lat angażuje się w życie szkoły i wspiera finansowo program stypendialny.

Konkurs „Biznes Klasa 2022″ ma na celu wyłonienie pracodawców znacząco angażujących się w przygotowanie przyszłych kadr w swojej branży, już na etapie kształcenia i wykazujących się znacznymi walorami edukacyjnymi. Firmy takie wyróżniają się na tle innych wspierając podkarpackie szkoły branżowe.

Galeria zdjęć, fot. Andrzej Łapkowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here