Fot. Schronisko Głodówka

Płomień z Groty Betlejemskiej został przekazany chorągwiom ZHP. Światło Pokoju jest już w Lubaczowie. Już niedługo harcerze dzielić się nim będą z mieszkańcami naszego powiatu.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w niedzielę. Odebrali je harcerze od słowackich skautów w Popradzie. Następnie w schronisku ZHP na Głodówce koło Zakopanego światełko przekazane zostało do wszystkich województw w naszym kraju. Płomień odebrali już lubaczowscy harcerze, którzy chcą, by Betlejemskie Światło Pokoju rozświetlało wszystkie wigilijne stoły, instytucje, parafie i domy pomocy społecznej. W związku z tym będą dzielić się Płomieniem z Groty Narodzenia Pańskiego z mieszkańcami Ziemi Lubaczowskiej. Jak zapowiadają organizatorzy 17 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 18:00 odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju zuchom i harcerzom z Hufca Lubaczów.

W tym roku wydarzeniu towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”.

– Chcemy, aby każdy zaopiekował się wewnętrznym Światłem troskliwie. Tylko dzięki byciu obecnym, rozważnym i ostrożnym — Światło będzie mogło ciągle świecić i zmieniać Świat – piszą na facebooku harcerze.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here