Tradycyjną kuchnię naszych sąsiadów zza wschodniej granicy posmakować będzie można w niedzielę (13.03) w Kresowej Osadzie, bo w restauracji swoje pierwsze kroki stawia Irina z Ukrainy, która uciekła przed wojną.

Na stołach znajdą się potrawy domowe i autentyczne. Wszystko za sprawą tego, że przygotowywane są według tradycyjnych receptur. Osoby, które nie miały okazji skosztować takich przysmaków jak HOLUBCY (gołąbki na sposób lwowski z gotowanych i tartych ziemniaków z sosem cebulowym) czy SYRNYKY (podrośnięte racuszki serowe z rodzynkami podawane ze śmietaną, cukrem i owocami) koniecznie powinny zawitać do Kresowej Osady. W menu pojawi się także klasyczny BARSZCZ UKRAIŃSKI przygotowywany na smażonych i gotowanych burakach i mięsie, z wieloma dodatkami i kleksem kwaśnej śmietany oraz wyjątkowo soczysty i zawijany KOTLET PO KIJOWSKU z masłem, borowikiem i serem.

Prawdziwe Smaki Ukrainy pojawią się w restauracji za sprawą Iriny, która musiała uciekać przed wojną, a od kilku dni dzieli się swoimi popisowymi daniami.

– Spróbujcie jej barszczu i nie tylko, a sami zobaczycie. Uwaga – niektóre potrawy są uzależniające! – zachęca Kresowa Osada.

W restauracji będą dostępne także uznane w regionie dania z karty zimowej. Restauracja czynna jest w niedzielę w godz. 12:00-18:00. Rezerwacji stolików dokonać można dzwoniąc pod numer telefonu: 500 738 500.

Przypominamy, że w lokalu wciąż prowadzona jest zbiórka datków do puszek, które przeznaczone zostaną na pomoc uchodźcom. Kresowa Osada kwateruje także potrzebujących i organizuje catering.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here