Michał Kurek z Lubaczowa po raz kolejny był gościem w programie „Dzień Dobry TVN”. Dzisiaj (15.02) opowiadał między innymi o tym, jak wyglądała jego droga do aktorstwa.

Michał Kurek rozmawiał już z dziennikarzami porannego magazynu „Dzień Dobry TVN” o „baby face”. Pytany był wówczas czy posiadanie dziecięcych rys twarzy utrudnia czy ułatwia dorosłe życie? Na antenie opowiadał również o tym, jak często telefonuje do mamy i jak ważna jest dla niego rodzina oraz zastanawiał się, gdzie są granice flirtu. Dzisiaj wspominał o początkach swojej drogi aktorskiej w MDK w Lubaczowie i udziale w konkursach recytatorskich. Dał także rady młodym osobom, które rozpoczynają swoją drogę zawodową na scenie. Opowiedział również o tym, jak łączy aktorstwo z nauką medycyny.

Materiał możecie obejrzeć na stronie dziendobry.tvn.pl.

Michał Kurek jest absolwentem Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Był aktorem Teatru Małych Form i członkiem Młodzieżowej Rady Miasta. Po maturze wyjechał na studia. Naukę rozpoczął na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Rok później dostał się na wymarzone studia aktorskie. W 2020 r. uzyskał tytuł magistra na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Niejednokrotnie widzieliśmy go już na „małym ekranie”.  Wystąpił w serialach „Na sygnale”, „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Szadź”, „Zakochani po uszy”, „Będzie dobrze kochanie”, „Pierwsza miłość”. Zobaczyć go można było także w „Najlepszym”, „Maria nie żyje” i cyklu Patryka Vegi – „Pitbull”. Wystąpił również w najnowszym przedstawieniu Teatru Nowego Proxima w Krakowie – w „Kordianie” Juliusza Słowackiego. 

AH, elubaczow.com

13 komentarze

 1. Coś w tym biogramie bohatera notki nie gra. Nie sądzę, że skończył studia teatralne w 2000 roku. Nie znam przypadku pięcioletniego absolwenta studiów wyższych, nawet artystycznych. Jeśli jednak się mylę, to szacun. Taka „baby face” u absolwenta AST sprzed 22 lat to dar niebios, geny kosmitów lub kunszt dr Gojdzia.

 2. Widać, że żal pewną cześć ciała ściska.
  Jakie to polskie, zazdrościć bliźniemu swemu sukcesów, jak samemu niczego się nie osiągnęło.

  Michal – wielkie gratulacje. Rób swoje i nie przejmuj się hejtującymi. To jest tylko to, co potrafią robić najlepiej.

 3. Rzygać się już chce tym..niedługo portal elubaczow.com zmieni nazwę na ekurek.com ? Dajcie już sobie redakcjo z tym spokój..skupcie się na pożytecznych informacjach, a nie fiu bździu o aktorze, który nic do kieszeni żadnego z mieszkańców Naszego powiatu nic nie wkłada, pomników nigdy nikt stawiał Mu nigdy nie będzie..jeśli zacznie osiągać sukcesy w medycynie, jak najbardziej chciałbym o tym usłyszeć, ale nie róbcie z aktora reprezentantem i sławą gminy, miasta czy powiatu..czemu tak chętnie nie piszecie o Jakubie Krzychu, który rozsławił Lubaczów na cały świat, dostał 3mln dolarów na startup w Dolinie Krzemowej, gdzie NIESAMOWICIE ciężko się wybić..

  Jakub Krzych
  „Ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Lubaczowie. Jest absolwentem fizyki komputerowej w specjalizacji ekonofizyka i informatyki stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  W 2008 roku założył swój pierwszy startup – spółkę reklamową AdTaily, którą w 2009 sprzedał grupie Agora SA, jednak do 2012 nadal pełnił w niej funkcje członka zarządu. W 2010 roku spółka AdTaily znalazła się wśród dwudziestu pięciu najbardziej kreatywnych spółek europejskich (według magazynu CNBC Business).

  W 2013 roku dzięki wsparciu amerykańskiego akceleratora YCombinator wraz z Łukaszem Kostką założył spółkę Estimote, w której do dzisiaj pełni funkcję CEO. Startup pozyskał w Dolinie Krzemowej ponad 3 mln dolarów dofinansowania i został doceniony przez Google i redakcję Financial Times.

  Prowadził również zajęcia na temat strategii w startupach w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

  Nagrody i wyróżnienia Edytuj
  2015 – laureat III edycji Plebiscytu Polacy z Werwą”
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jakub_Krzych

 4. Jakoś o Nim powstał jeden, jedyny artykuł na tym portalu, a o człowieku, który słynie z młodzieńczej twarzy, pamięci do tekstów ( choć w dzisiejszych czasach raczej zdolności odczytywania tekstu z promptera lub korzystając z pomocy suflera) oraz występach praktycznie jedynie w TVN piszecie na każdym kroku..

 5. Jakoś o Nim powstał jeden, jedyny artykuł na tym portalu, a o człowieku, który słynie z młodzieńczej twarzy, pamięci do tekstów ( choć w dzisiejszych czasach raczej zdolności odczytywania tekstu z promptera lub korzystając z pomocy suflera) oraz występach praktycznie jedynie w TVN piszecie na każdym kroku..ile można?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here