Potężny parowóz TY2-7 pojawił się dziś na bocznicy kolejowej Stacji Basznia. Odrestaurowana lokomotywa będzie jedną z atrakcji powstającej tu Galerii Kolejnictwa.

O powstającej w Baszni Dolnej Galerii Kolejnictwa pisaliśmy już kilkukrotnie. Prace realizowane są w ramach dużo większego projektu rewitalizacji obiektów pokolejowych i poprzemysłowych w Gminie Lubaczów. W jej ramach stara Stacja Basznia zamieni się w Galerię Kolejnictwa, w którym turyści będą tu mogli poznać historię powstawania linii kolejowej nr 101 oraz dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach i osobach z czasu jej funkcjonowania. Kolejną atrakcją będzie odrestaurowana zabytkowa lokomotywa parowa. Ta dziś dotarła na miejsce.

Jeszcze przed świętami zostaną wykonane pozostałe prace renowacyjne. Wówczas będzie można podziwiać obiekt w pełnej okazałości – informuje gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. gmina Lubaczów, reporter elubaczow.

Śledź nas w Google News

Obserwuj elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. Szanowna Redakcjo!
    BŁĄD/LITERÓWKA: ” Stacja Basznia zamieni się Galerię Kolejnictwa”.
    Powinno być: „Zamieni się W Galerię Kolejnictwa”…
    Pozdrawiam.

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj