Uczniowie lubaczowskich podstawówek z sukcesami w Rzeszowie

0

Drużyny ze szkół podstawowych w Lubaczowie zdobyły pierwsze i drugie miejsce na I Festiwalu Sztafet. Zawody rozegrano w Rzeszowie.

Rywalizacje odbywały się w piątek (1.10) podczas Festiwalu Sztafet na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie. W całym festiwalu brało udział 155 drużyn z całego województwa. Pod wodzą Jana Argasińskiego wystąpili: Michał bosak, Mateusz Bosak, Sebastian Meder, Wojciech Ważny. Zawodnicy lubaczowskiej „jedynki” odnieśli sukces w kategorii sztafet olimpijskich chłopców, biegnąc kolejno 800 m – 400 m – 200 m – 100 m.

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. SP Nr 1 Lubaczów – 3;54,07
2. SP Nr 1 Sanok – 3;59,02
3. SP Humniska – 4;08,24

Natomiast w kategorii sztafet olimpijskich dziewcząt to zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zajął drugie miejsce.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1. SP Nr 5 Dębica – 4;34,47
2. SP Nr 2 Lubaczów – 4;37,99
3. SP Zaczernie – 4;47,15

Dwa dni wcześniej, w środę (29.09) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Młodzieży Szkolnej. Wzięło w nich udział ponad 400 osób. Najwyższe miejsca pośród zawodników z Lubaczowa zajęli: Michał Bosak – 1. miejsce w biegu na 1000 m, Mateusz Bosak – 3. miejsce w biegu na 1000 m, Magdalena Misztal – 1. miejsce w biegu na 600 m dziewcząt oraz Aleksandra Szybiak – 3. miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt.