Pijany 36-latek w BMW, bez prawka, bez przeglądu i OC

0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca bmw, którego zatrzymali w Zalesiu lubaczowscy policjanci. Mieszkaniec gminy Oleszyce kierował samochodem, pomimo że sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.

Fot. elubaczow.com, arch.

Do zdarzenia doszło w piątek (11.06.) około godz. 18, w Zalesiu (gm. Oleszyce). Policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który nie zastosował się do nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła. Podczas kontroli, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od siedzącego za kierownicą 36-letniego mężczyzny. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Oleszyce ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Po sprawdzeniu go w systemie, okazało się, że już wcześniej stracił prawo jazdy, a dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się również, że samochód, którym jechał, nie ma aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

Teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia grozi mu odpowiedzialność karna. Musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi, o których zdecyduje sąd.

Jak się okazuje, to nie jedyny kierowca „po kielichu”, który wpadł w miniony weekend, bo w sobotę około godz. 16 w Załużu (gm. Lubaczów) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości u 53-letniego mieszkańca gminy Lubaczów wykazało, ze miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here