Stanisław Lem – konkurs plastyczny i na słuchowisko

0

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłosiło konkursy. Mają one rozbudzić i rozwinąć u młodzieży i dorosłych aktywność artystycznego i twórczego myślenia, a także inspirować do kreatywności na gruncie teatralnym.

Pierwszy z konkursów – Stanisław Lem – dzieła literackie inspiracją w sztuce – polega na przygotowaniu pracy plastycznej do wybranego utworu literackiego Stanisława Lema. Każdy uczestnik może przedstawić jedną, samodzielną pracę – rysunek, grafikę, malarstwo, collage – o formacie A2 lub A3. Powstałe dzieła należy wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeń i podpisaną klauzulą RODO, wysłać do dnia 10 czerwca na adres organizatora: Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl, Dział Animacji Kulturowej.

Z kolei drugi konkurs – Stanisław Lem – posłuchajmy „Cyberiady”- polega na przygotowaniu nagrania fragmentu wybranego opowiadania „Cyberiady”. Organizator sugeruje wybór fragmentu, którego początek jest jednocześnie początkiem opowiadania. Zakończenie maksymalnie 6 minutowego wystąpienia, każdy może podjąć indywidualnie. Każdy z uczestników nagrane słuchowisko musi zaopatrzyć w grafikę z napisami: tytuł książki, autor książki, tytuł opowiadania oraz imię i nazwisko wykonawcy. Ponadto organizatorzy zachęcają do zastosowania efektów dźwiękowych, wzbogacających odbiór wrażeń akustycznych. Kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę RODO należy przesłać do 10 czerwca na adres pocztowy CK w Przemyślu albo na adres mailowy: i.kaminska@ck.przemysl.pl. Natomiast nagrania w formacie mp4 trzeba przesyłać za pomocą platformy internetowej WeTransfer lub FileMail na adres p.krygowski@ck.przemysl.pl.

Zwycięzców konkursów poznamy 18 czerwca.

Niezbędne dokumenty i regulamin znajdują się pod adresem: https://ck.przemysl.pl/ck/stanislaw-lem-konkurs-plastyczny-i-na-sluchowisko,2858.html.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here