Złodzieje paliwa zatrzymani przez lubaczowskich policjantów

2

Lubaczowscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, których łupem było paliwo z ciężarówki parkującej przy jednej z firm w Dachnowie. Młodzi mężczyźni z gminy Lubaczów usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznali się do winy.

Fot. Archiwum

W połowie lutego br. lubaczowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży około 150 litrów oleju napędowego z samochodu ciężarowego, zaparkowanego na terenie jednej z firm w Dachnowie w gminie Cieszanów. Po analizie sprawy policjanci wytypowani potencjalnych sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Lubaczów, w wieku 20 i 24 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że obaj zatrzymani okradli już wcześniej tego samego mężczyznę. Pod koniec ubiegłego roku ukradli mu około 40 litrów oleju napędowego. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnili, że skradzione paliwo wyjeździli prywatnym samochodem – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Za włamanie i kradzież grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here