Warcabiści z Podkarpacia rywalizowali w Horyńcu-Zdroju

0

W miniony weekend (9-11 października) w Horyńcu-Zdroju odbyły się XXII Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Warcabach 100-polowych w grze długiej (90 minut na zawodnika) oraz VI edycja tych mistrzostw w grze błyskawicznej.

W trakcie mistrzostw wyższe kategorie warcabowe zdobyli: Siteń Dawid – II, Ludwik Norbert – III, Szymeczko Bartłomiej – III, Dobrowolski Tobiasz – IV. Wzorem innych dyscyplin wybrano najlepszego zawodnika mistrzostw i został nim Jakub Gazda z LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Panią Teresę Pamuła.

Organizatorami mistrzostw był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju, LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój, Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, Nadleśnictwo Lubaczów – Lasy Państwowe, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy. Swoją obecnością zaszczyciła Pani Teresa Pamuła – posłanka na Sejm RP i była to bardzo miła niespodzianka dla uczestników zawodów. Otwarcia i zamknięcia mistrzostw dokonali wójtowie Gminy Horyniec-Zdrój  Robert Serkis i Janusz Wużyński. Nad całością czuwał dyrektor turnieju i prezes LKS Unia Horyniec-Zdrój Jerzy Zaborniak a sprawnie przeprowadzili turniej sędziowie: Ewa Żuk (główny) i Klaudia Zaborniak (rundowy).

Oto wyniki mistrzostw:

XXII Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Warcabach 100-polowych – gra główna

Kategoria seniorów:

  1. Gazda Jakub                     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  2. Paluch Piotr                       LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  3. Siteń Dawid                       MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  4. Kalmuk Filip                       SGU „CZARNI” Oleszyce
  5. Basznianin Dawid            LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  6. Ludwik Norbert                               MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria seniorek:

  1. Bosak Zuzanna                 MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  2. Jastrzębska Anna            MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  3. Krzych Kinga                     MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  4. Banaś Julia                         MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  5. Haliniak Wiktoria             MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  6. Jastrzębska Katarzyna  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria juniorów (2007 i młodsi):

  1. Kalmuk Filip                       SGU „CZARNI” Oleszyce
  2. Ludwik Norbert                               MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  3. Papiernicki Jakub            LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  4. Hanasiewicz Mateusz   MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  5. Malec Łukasz                    MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  6. Szymeczko Bartłomiej  LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria juniorek (2007 i młodsze):

  1. Jastrzębska Anna            MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  2. Krzych Kinga                     MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  3. Banaś Julia                         MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  4. Haliniak Wiktoria             MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  5. Jastrzębska Katarzyna  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  6. Gancarz Oliwia                 SGU „CZARNI” Oleszyce

Kategoria juniorów (2010 i młodsi):

  1. Dobrowolski Tobiasz     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  2. Balawender Jakub          LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  3. Ciepły Dawid                    MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  4. Juzwa Jakub                      MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  5. Gier Bartosz                      SGU „CZARNI” Oleszyce
  6. Deneka Adam                  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria juniorek (2010 i młodsze):

  1. Jastrzębska Anna            MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  2. Jastrzębska Katarzyna  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  3. Gancarz Oliwia                 SGU „CZARNI” Oleszyce
  4. Kalmuk Nina                     SGU „CZARNI” Oleszyce
  5. Gancarz Marika                               SGU „CZARNI” Oleszyce
  6. Krzych Anastazja             MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

VI Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Warcabach 100-polowych w Grze Błyskawicznej

Kategoria seniorów:

  1. Paluch Piotr                       LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  2. Gazda Jakub                     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  3. Basznianin Dawid            LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  4. Kalmuk Filip                       SGU „CZARNI” Oleszyce
  5. Papiernicki Jakub            LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
  6. Malec Łukasz                    MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria seniorek:

  1. Krzych Kinga                     MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  2. Bosak Zuzanna                 MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  3. Banaś Julia                         MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  4. Jastrzębska Katarzyna  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna
  5. Gancarz Oliwia                 SGU „CZARNI” Oleszyce
  6. Janusz Justyna                 SGU „CZARNI” Oleszyce

Informacja nadesłana, Podkarpacki Wojewódzki Związek Warcabowy


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here